Ester Ledeckou smetl černý kašel

06. 05. 202414:06
Ester Ledeckou smetl černý kašel
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Ester Ledecká

Sněžná obojživelnice Ester Ledecká má za sebou sezonu, která sice skončila úspěšně, ale neobešla se bez zdravotních komplikací. V pondělí dopoledne se v Praze setkala se zástupci médií a svým vystupováním tradičně bavila.

Její příchod na tiskovou konferenci se o pár minut zpozdil. Ráno ji totiž čekala nepříjemná dopingová kontrola. „Vypila jsem asi čtyři litry vody na ex, kdybych si potřebovala odskočit, tak víte proč,“ začala Ledecká s úsměvem a grácií.

Závodnice na lyžích a snowboardu hovořila také o uplynulé sezoně, kterou poznamenaly zdravotní komplikace.

„Začátek sezony bych řekla, že byl pozvolný, původně jsme čekali, že po roce, co jsem vynechala celou sezonu na lyžích, tak to nebude hned, jak se říká, bedna. Bohužel nám to zkomplikovala viróza, kterou jsem původně měla za malou rýmičku, ale nakonec se vyvinula, pravděpodobně to byl černý kašel. Doporučuji všem, pokud budete mít černý kašel, nepřecházejte ho, já to udělala a nedopadlo to dobře. Do poloviny února jsem kašlala, už jsem myslela, že to nikdy nepřestane, naštěstí druhá antibiotika zabrala a od Crans Montana nás to začalo bavit a mohla jsem víc trénovat, nedusila jsem se po každé jízdě,“ popisuje.

Ester Ledecká. Zdroj: PrahaIN.cz

„Užila jsem si to, snowboard byl stoprocentní, tam to bylo super. Na lyžích to trvalo, ale nakonec jsme se také dostali tam, kde jsme chtěli být. Musím poděkovat celému týmu, díky němu jsem mohla sezonu dokončit takhle na vrcholu,“ říká spokojeně.

Přiznává ovšem, že má spoustu výtek k rozvrhu závodění. Nedává jí smysl, že na jaře závodníci už nejezdí, ačkoli je na spoustě míst ještě sníh. „Vůbec nechápu, co jiného máme dělat. Ano, testujeme, to není úplně zábavná část, ale kdyby bylo na mě, tak bych dala snowboardové závody jinak než lyžařské a pak bych prodloužila sezonu minimálně do začátku června.“

Od španělského krále na hokej

Trojnásobné olympijské vítězce se tento rok dostalo další velké pocty, když převzala z rukou královského páru ocenění pro nejlepšího sportovce ze zemí Evropské unie. To přímo v Palacio Real de Madrid, tedy oficiálním sídle španělského krále.

„Zajímavá zkušenost, nejdřív jsme se setkali se sportovci, pak jsme jeli do paláce, bylo to vtipné, protože všichni mluvili jen španělsky, tak jsem vlastně skoro ničemu nerozuměla. Pravděpodobně, myslím, že jsme dlouho dopředu dostávali instrukce k programu. Pak mi nějaký pán sdělil, že jak uslyším jméno nějakého Juana, tak mám vstát a jít si pro tu cenu. Jméno jsem si nezapamatovala, byla jsem tedy ve střehu, kdy se chlápek vedle mě zvedne a půjdu,“ smála se Ledecká.

Ester Ledecká. Zdroj: PrahaIN.cz

Podle svých slov byla mile překvapená z chování španělského krále a královny. „Jsou hrozní sympoši. Bylo to opravdu hezké přijetí, a když pak byla taková koktejl party, nebo jak to vznešeně nazvat, bylo to hrozně uvolněné. S králem jsme si pokecali. Třeba o tom, že máme rádi Sierra Nevadu,“ vzpomíná.

Ledeckou mile překvapila účast zástupců médií na pondělním setkání. „Jsem ráda, že vás vůbec ještě zajímá lyžování, vždyť už je přece hokej,“ prohlásila. Sama se prý zúčastní několika zápasů a bude fandit. Česká hokejová reprezentace prý šampionát vyhraje. „Čemu se smějete,“ odvětila novinářskému publiku. „Vyhrajeme všechno,“ dodala.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných