foto: AC Sparta Praha, se svolením/Jakub Surovčík
Brankář Sparty Jakub Surovčík chce dění v závěru sobotního derby řešit právní cestou. Ve svém vyjádření poslal vulgární vzkaz slávistickému fanouškovi.
Poslední pražské derby této sezony, v němž mohla Slavia potvrdit zisk mistrovského titulu, se kvůli vniknutí domácích fanoušků na hrací plochu nedohrálo.
Slavia potřebovala k zisku titulu tři body a vše se pro ni vyvíjelo příznivě. Čtyři minuty před koncem utkání vedla nad Spartou 3:2.
Fanoušci však předčasně vtrhli na hřiště a místo titulových oslav tak bylo utkání přerušeno a následně předčasně ukončeno.
Brankář Jakub Surovčík byl během incidentu zasažen pivem do obličeje. K celé situaci se následně vyjádřil na Instagramu.
Vyhrožovali mi smrtí, napsal Surovčík
„Nadávání, urážení je jedna věc a naprosto skrz moji minulost chápu a respektuju,“ začal Surovčík.
Třiadvacetiletý slovenský brankář působil ve Slavii v mládežnických kategoriích, do Sparty přišel v červnu 2023.
„Ale vyhrožování smrtí mně a rodině konkrétní osobou před zápasem doprovázené podřezáváním krku je věc druhá, následně během zápasu doběhnout a vyhrožovat mi do ksichtu doprovázené napadením je absolutně neakceptovatelné a budu to řešit právní cestou. Tak si užij hezký večer, ty zmr...,“ napsal Surovčík.
K utkání se vyjádřil také předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.
„Nemůžeme pro nás hledat žádné polehčující okolnosti, naši fanoušci vběhli na plochu, objektivně přerušili zápas před jeho koncem. Soupeř nahlásil napadení jednoho nebo dvou hráčů. Myslím si, že je legitimní, že bylo utkání ukončeno. Když jsem se bavil s našimi hráči, kdyby se nám stalo něco podobného u nich, tak bychom se chovali stejně,” uvedl Tvrdík v oficiálním vyjádření na klubovém webu.
Podle svých slov počítá s možností, že utkání může být kontumováno v neprospěch Slavie, a boj o titul se tak ještě může zdramatizovat.