foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Tribuna Sever, ilustrační foto
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace oznámila, jaké tresty dostanou pražská S kvůli sobotnímu derby. V případě Slavie jsou obzvlášť přísné, v českém fotbale nemají obdoby.
Disciplinární komise se už v neděli mimořádně sešla, aby řešila události z derby, kdy fanoušci Slavie vtrhli na hrací plochu ještě před koncem utkání a měli napadnout tři hráče Sparty. 317. derby bylo předčasně ukončeno.
Další zasedání se uskutečnilo v úterý. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík ještě před ním novinářům sdělil, že jeho klub je připraven přijmout jakýkoliv trest a zároveň je odhodlán udělat z Edenu nejbezpečnější stadion v zemi.
Sparta bere z derby tři body, Eden bude zavřený
A tresty jsou následující: Podle očekávání bylo sobotní derby kontumováno ve prospěch Sparty, která tak snížila manko na pět bodů.
Sešívaní zároveň obdrželi pokutu ve výši deseti milionů korun.
Eden bude dále zcela zavřený v následujících čtyřech ligových duelech. Trest se přenáší i do dalšího ročníku nejvyšší soutěže.
Slavia rozhodnutí přijímá
Klub obratem zveřejnil oficiální prohlášení. Rozhodnutí prý přijímá s respektem a plně si uvědomuje závažnost celé situace i odpovědnost, která je s pořádáním utkání spojena.
„Zároveň nás velmi mrzí dopad tohoto rozhodnutí na desetitisíce normálních a slušně fandících fanoušků, kteří s celou situací nemají nic společného. Uvědomujeme si, že uzavření stadionu zasáhne fanoušky, kteří si zakoupili vstupenky, plánovali návštěvu utkání s rodinou či přáteli a těšili se na společný zážitek ve Fortuna Areně. O to více nás celá situace mrzí,“ uvedla Slavia.
Trestu neunikla ani Sparta. Fanoušci letenského klubu vhodili na hrací plochu světlice a také zdemolovali toalety. Klub bude muset zaplatit 600 tisíc korun.