Fanoušek, který napadl Surovčíka, se už do Edenu nepodívá
foto: SK Slavia Praha/Dění během sobotního derby
Slavia už během neděle identifikovala některé fanoušky ze sobotního nedohraného derby. Mnozí se na stadion do konce života nepodívají. Prvním potrestaným byl muž, kterého videozáběry přistihly, jak vylil pivo na brankáře Jakuba Surovčíka.
Sobotní řádění slávistických fanoušků je probíraným tématem i v zahraničí. Místo mistrovských oslav kontumační utkání? I nad touto variantou přemýšlejí různá média.
Během vniknutí na hřiště byli fanoušky Slavie napadeni i někteří fotbalisté Sparty. Muž, který se pustil s půllitrem piva do brankáře Jakuba Surovčíka a jehož snímek obletěl sociální sítě, se do Edenu už nepodívá.
„Představenstvo SK Slavia Praha udělilo doživotní zákaz vstupu do Fortuna Areny návštěvníkovi, který během derby neoprávněně vstoupil na hrací plochu a napadl Jakuba Surovčíka. Dotyčný byl identifikován na základě kamerových záznamů a spolupráce bezpečnostních složek, následně se ke svému jednání sám přihlásil,” uvedl klub.
„Bezpečnost hráčů, zaměstnanců i fanoušků je pro nás absolutní prioritou a podobné jednání nebude mít na našem stadionu místo,” doplnil.
Jaký je další osud nedohraného utkání, bude zřejmé v úterý, informovala v neděli odpoledne disciplinární komise.
Tagy
Speciály