Fotbalový Pohlreich. Krmenčík nasázel dva góly, Slavie v „Pardubicích“ celkem pět

08. 11. 202117:30

Tramvaj z Prahy do Pardubic dnes v Česku není hudbou budoucnosti, ale spíš hudbou z Marsu. Přesto v neděli mohli slávisté v Edenu sbalit své tašky a na hřiště FK Pardubice odjet elektrickou linkou. Díky azylu soupeře v Dolíčku na Bohemce to měli přesně dvě zastávky a pro případně zapomenuté propriety mohl kustod doběhnout po svých. A ušetřenou energii slávisté využili k demolici soupeře na hřišti.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Slavia, kterou od Pardubic v tabulce dělilo dvanáct příček, nijak nedominovala, dokonce mohla prohrávat když v 27. minutě kopal penaltu kapitán Pardubic Jeřábek. Mandous mu ji ale chytil.

Důležitým momentem se ukázalo střídání Plavšiče Lingrem už ve 39. minutě, od té doby byli sešívaní mnohem nebezpečnější.

Druhý poločas zahájila gymnastická vložka pardubického Halasze, který chtěl soupeře rozhodit při vhazování autu kotoulem přes balón. V 58. minutě se ale Slavii po stoupajícím tlaku konečně podařilo překonat gólmana Boháče.

Prosadil se Krmenčík, ke kterému propadl centr z pravého křídla, vyslaný Alexandrem Bahem. Právě útočník s číslem 22 byl přitom nejsledovanějším ze všech slávistů. Po minulém zápase a incidentu s plzeňskými fanoušky se Michael Krmenčík stal jednou z nejpropíranějších osob českého internetu napříč obory.

Nyní snad smůlu prolomil, protože po brance z 58. minuty se trefil ještě jednou, hned pět minut poté, když zvyšoval na 2:0. Akce to byla velmi podobná, jen tentokrát místo Baha zprava centroval Lukáš Masopust a volného místa měl Krmenčík ještě více, než v prvním případě.

V prvním poločase přitom trenér Trpišovský Krmenčíka od lavičky nemilosrdně seřval a po utkání přiznal, že s jeho hrou nebyl spokojen. „Ale dal dva góly. Lepší, než kdyby to bylo naopak,“ dodal po zápase Trpišovský.

A pak novináře ohromil, když pro Krmenčíkův výkon použil přirovnání z gastronomie: „Vzpomněl jsem si na šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, kterému když přinesli jídlo, řekl: ‚Blbě to vypadá, ale dobře chutná, což je ta lepší varianta.‘ S Michaelem to tentokrát bylo podobné".

Po druhé Krmenčíkově trefě následovala zázračná slávistická čtyřminutovka, na jejímž konci si připsali po třetím i čtvrtý gól. Ten ale nakonec nebyl uznán, což slávisty mrzet nemuselo, protože o sedm minut později dosáhli čtvrtého gólu i legální cestou. Obě uznané branky si připsal střídající Ondřej Lingr.

A kanonáda pokračovala. Deset minut před koncem zvýšil Ubong Ekpai po samostatném úniku, i když VAR dodatečně zkoumal, zda při přebírání míče na hraně ofsajdu přece jen o milimetry neporušil pravidla.

Fotbalová karma to Ekpaiovi vrátila v první minutě nastavení, když jeho trefu po přiťuknutí Madsena naopak rozhodčí u videa neuznal. Nigerijec se tak nepřidal ke dvougólovým spoluhráčům Krmenčíkovi s Lingrem.

To ovšem Slavii až tolik mrzet nemuselo. V jednom týdnu vyhrála třetí zápas po sobě, nedostala během nich ani gól a tentokrát diváky na pražském stadionu Pardubic rovněž pobavila nápaditou ofenzívou.