Hodně smutný titul. O oslavy ale Slavia nepřijde, naznačil Tvrdík

14. 05. 202606:10
2 min. čtení
Hodně smutný titul. O oslavy ale Slavia nepřijde, naznačil Tvrdík
foto: SK Slavia Praha, se svolením /Štěpán Chaloupek po úvodní brance v utkání proti Jablonci

Slavia Praha získala po vysokém vítězství nad Jabloncem mistrovský titul. Možná však ten nejsmutnější. Sešívaní totiž nastoupili do utkání před prázdnými tribunami.

Klub pyká za prohřešky fanoušků během sobotního derby, kdy předčasně vtrhli na hřiště a měli napadnout tři hráče Sparty.

Po úterní remíze Sparty s Plzní bylo jasné, že Slavii stačí v utkání proti Jablonci vyhrát.

Slavia se s nepříjemnou situací musela vyrovnat a od úvodu bylo patrné, že je na utkání dobře připravená. Už ve čtrnácté minutě otevřel skóre obránce Štěpán Chaloupek.

Kanonáda

Reakce Jablonce na sebe nenechala dlouho čekat. Alexis Alegue se z hranice velkého vápna trefil chirurgicky přesně, po zásahu VAR však rozhodčí gól neuznal, protože akci předcházela hra rukou.

A to mohl být klíčový moment celého utkání.

Ještě před odchodem do kabin totiž sešívaní přidali další dvě branky. Prosadili se Samuel Isife a Mojmír Chytil.

Poločasové vedení 3:0 naznačovalo, že Slavia má titul pevně ve svých rukou a ve středu večer ho skutečně potvrdí.

Ve druhém dějství se to na hosty valilo ze všech stran. Slávisté přidali ještě dvě branky, zatímco Jablonec dokázal pouze korigovat skóre jediným gólem.

Nejsmutnější titul?

Slavia zvítězila 5:1 a získala mistrovský titul.

Přesto zůstala oslava poznamenaná zvláštní pachutí. Bezprostřední reakce lavičky po závěrečném hvizdu vypadala spíš jako po vítězství v tuctovém utkání ligy.

To hráči na ploše slavili mnohem víc, ale i tak bylo patrné, že takhle si standardní mistrovské oslavy rozhodně nepředstavovali.

„O víkendu jsme dostali nejtěžší překážku, po tom všem smutném, co se stalo, byly ty dny velmi těžké. Jsem rád, že na utkání jsme to dali stranou, i když v nás všech to pořád je,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský v pozápasovém rozhovoru pro Oneplay Sport.

O pořádné oslavy ale Slavia nepřijde. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík několika přítomným fanouškům před stadionem sdělil, že klub chystá po posledním ligovém utkání zatím neznámý typ oslav.

Děje se tak prý na žádost majitele klubu Pavla Tykače, jak zaznělo ve videu, které zveřejnil Odbor přátel Slavie na síti X.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy