Hráči Sparty se vykašlali na děkovačku. Trpišovský udělal pravý opak

07. 11. 202219:21
Hráči Sparty se vykašlali na děkovačku. Trpišovský udělal pravý opak
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Trenér SK Slavia Praha Jindřich Trpišovský

Silné propojení fanoušků a zaměstnanců klubu v Edenu je známé. Jindřich Trpišovský si skalních příznivců váží a už několikrát jejich díla vyzdvihl. Nedělní duel s Baníkem byl, co se týká fanouškovské kultury, velmi zajímavým. Samotný kouč sešívaných dokonce okusil, jak taková příprava chorea probíhá.

Tribuna Sever se letos prezentuje nesčetným počtem choreografií.

A všímají si toho jak hráči, tak i trenéři. Jindřich Trpišovský se nebojí o nejskalnějších příznivcích mluvit a pochválit je. Třeba před nedávným duelem proti Kluži na tiskové konferenci uvedl, že fanoušci připravují choreo. V úterý v noci, když jsem odjížděl ze stadionu, ho fanoušci ještě chystali,“ řekl trenér.

Že trenér pochválí fanoušky, není nic neobvyklého. Ovšem ocenit a všímat si dlouhé přípravy na zápas ve volném čase, kdy všichni chodí do práce, to se od ligového kouče jen tak nevidí.

Na duelu s Baníkem nesměly další výtvory z řad fanoušků chybět. Rovnou byla také pokřtěna nová tribuna Františka Veselého.

Tribuna Františka Veselého před zápasem s Baníkem... Zdroj: PrahaIN.cz

Na tiskovce po utkání zazněla otázka, jestli se současný kouč a ikona Slavie Trpišovský s legendou a mistrem Evropy z Bělehradu Veselým někdy potkal.

„Já to štěstí osobně neměl, táta ano, ten mi o tom vyprávěl. Potkal jsem se s jeho synem, vídali jsme se i při studiu licencí a občas jsme v kontaktu. Viděl jsem ho spíše jen na historických záběrech a zápasech. Troufnu si říct, že by to byl hráč pro nás. Rychlý křídelník s driblinkem a tím, co zvedá diváky ze sedadel. V dřívější době to bylo obdivuhodné, vzhledem k terénům, hřištím i zákrokům, techničtí hráči to měli těžší než dnes,“ odpověděl Trpišovský. 

Trpišovský nahlédl do zákulisí fanoušků

Už před zápasem uveřejnila Tribuna Sever fotografii z příprav chorea, a to společně s Jindřichem Trpišovským. Ten tak měl možnost nahlédnout do zákulisí a zjistit, jak náročná je příprava podobných skvostů. 

Na tiskovce po zápase trenér pravil: „Choreo musím opravdu vyzdvihnout, protože jsem měl možnost chvíli vidět, jak se to připravuje. Musím říct, že jsem byl až zaskočený, kolik to stojí práce, příprav a všeho. My to pak vidíme, že je to hezké a řekneme si, že to stálo hodně práce, ale až když u toho přímo jste a vidíte úsilí, které za tím je, tak je to pro mě opravdu obdivuhodné. Byl jsem nadšený z lidí, co to připravovali.“

Nabízí se tak například kontrast s pražskou Spartou. 

Hráči letenského klubu na děkovačku v Plzni ani nepřišli. Po utkání se hned odebrali do kabin a nikdo se k sektoru hostů ani nepřiblížil.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných