Já nic, tvrdí vojenský analytik Vojáček po „žertu“ o fotbalistu Janktovi

19. 02. 202310:12
Já nic, tvrdí vojenský analytik Vojáček po „žertu“ o fotbalistu Janktovi
foto: AC Sparta Praha, se svolením/Jakub Jankto nedávno oznámil coming out

Fotbalista Jakub Jankto, který nedávno oznámil, že je homosexuál, je na narážky protihráčů připraven. Řekl to v rozhovoru pro Český rozhlas. Jeho prohlášení krátce předtím obletělo doslova celou zeměkouli.

„To, že tam budou negativní reakce a komentáře nebo i vulgarismy ze strany protihráčů nebo ostatních týmů, tomu se prostě nevyhnete. Tak to prostě bude. Ale bude jen na mně, jak to ustojím, a jak moc ukážu dobrý příklad,“ řekl (ZDE) Jakub Jankto v rozhovoru pro Český rozhlas.

Fotbalistu podpořila Barcelona či Bayern, ale i hráči jako Bruno Fernandes a Neymar.

Samozřejmě přišly i vtipy a urážky.

Od „Pepiho Bicana“

Některé prostřednictvím facebookového účtu Pepi Bican. Ten by podle svého názvu měl vzdávat hold bezkonkurenčně nejlepšímu střelci v historii českého fotbalu.

Realita je ale jiná.

Jedná se spíše o fanouškovskou stránku Slavie Praha. Ta v pondělí uveřejnila níže uvedenou fotografii.

„V kabině Sparty nastalo nové dilema...,“ zní popis snímku.

Autorem stránky má být vojenský analytik Jiří Vojáček.

Vojenský analytik - autor stránky?

Na to, že je autorem stránky Pepi Bican, upozornil už v září minulého roku spisovatel Karel Vodička, autor knihy, která mapuje působení českých týmů ve Středoevropském poháru, v mistrovské lize první republiky

A právě Vodičkovi Vojáček minulý rok napsal.

„Sám od sebe, chtěl dvě knihy do soutěže,“ potvrdil redakci PrahaIN.cz.

„Pokud byste měl zájem a měl k dispozici jeden, dva propagační výtisky vaší knihy, nabízím vám, že o ně po novém roce mohu uspořádat na stránce soutěž,“ napsal Vojáček Karlu Vodičkovi na Štědrý den roku 2020.

Několik lidí následně potvrzovalo, že autorem je opravdu zmíněný vojenský analytik. Ten to ale odmítal, uvedl, že stránku pouze pomáhal zakládat.

„Dobrý den, skupinu Pepi Bican na FB nevedu. Před lety jsem ji pomáhal zakládat bývalým autorům a když potřebují pomoct, pomůžu jim, ale od té doby se na její správě nijak nepodílím,“ napsal (ZDE) vloni Vojáček.

Vše se změnilo

„Se stránkou Pepi Bican na Facebooku nemám nic společného, kdysi jsem provozoval web o Josefu Bicanovi se statistikami, proto si asi někdo myslí, že je ta stránka moje. Pokud vím, tak se ale nezabývá osobou Josefa Bicana, ale fanouškovskými aktivitami. Já mám sice na Slavii permanentku, ale na zápasu jsem byl naposledy tak dva roky zpátky, není čas ani na fotbal, natožpak na nějaké stránky. Bohužel ani nevím, kdo by to mohl šéfovat, nebo kde by se to dalo zjistit, omlouvám se,“ napsal redakci PrahaIN.cz.

Mimochodem ve středu stránka přidala další příspěvek, který naráží na Spartu.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných