Jakub Voráček: Syn se ve fotbale zbláznil do Sparty, kde se stala chyba?

30. 04. 202418:08
Jakub Voráček: Syn se ve fotbale zbláznil do Sparty, kde se stala chyba?
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz /Jakub Voráček, v pozadí stadion Sparty

ROZHOVOR: Legendární hokejista Jakub Voráček, který má na kontě přes tisíc startů v NHL, poskytl zástupcům médií rozhovor. Hovořil v něm také o svém vztahu k fotbalu.

Že je někdejší hokejista Philadelphie Flyers či modrokabátníků z Columbusu fotbalovým fanouškem, je poměrně známé, v minulosti se účastnil třeba fotbalového pořadu Tiki-Taka.

Novinářům teď prozradil, ke kterému českému klubu ho to nejvíc táhne. I když mluvil a na pozadí byl stadion Sparty na Letné, tento klub si jeho srdce nezískal, v případě jeho syna je to ale něco jiného.

„Na fotbaly koukám hodně. Můj syn se teď úplně zbláznil do Sparty, to nevím, kde se stala chyba,“ usmíval se Jakub Voráček. „Když hrají české týmy v Evropě, tak fandím každému, ale dá se říct, že odmala jsem víc slávista než sparťan, ale ne takový ten zarytý slávista, že jakmile někdo fandí Spartě, tak se s ním nemůžu bavit,“ vysvětlil.

Jakub Voráček. Zdroj: PrahaIN.cz

Fotbalu prý fandí obecně a má radost, že roste zájem o celý produkt. Zmiňuje, že závěrečná fáze Fortuna ligy, tedy nadstavba, bude úžasná a na některý ze zápasů určitě vyrazí osobně.

Letos už navštívil obě pražská S. „Byl jsem jak na Spartě s Liverpoolem, tak na Slavii s AC Milán i se synem. Byli jsme i v Německu na Leverkusenu, když porazili Brémy, synovi se začínají sporty líbit, a to je i motivace pro mě, aby mě třeba i někdy viděl na ledě. Šance je ale opravdu malá,“ říká.

Budoucnost legendy?

Dodejme, že Voráček přerušil kariéru kvůli vleklým zdravotním problémům, které souvisely s častými otřesy mozku. Poslední utkání v dresu Columbus Blue Jackets odehrál v závěru roku 2022. Jak sdělil novinářům, do profi hokeje se na 99 procent již nevrátí.

Méně jasno má o tom, kam se budou ubírat kroky jeho syna. „Představu vůbec nemám. Většina rodičů říká, ať si kluk sám vybere, ale strašně moc rodičů do toho děti tlačí, aby jednou ten sport hrály. Když je to bude bavit a budou z toho šťastní, tak ať to dělají. Ale já abych nad klukem stál a buzeroval ho za to, že nedal gól, to určitě ne,“ má jasno.

A co další kroky Jakuba Voráčka? „Trenéřina mě bavila, ale zabere to hrozně moc času. A já nerad dělám věci na půl plynu. Od příštího roku určitě součástí žádného trenérského štábu nikde nebudu. Uvidíme, co se stane za čtyři, pět let. Trenéřina je specifická, potřebuje čas a ten já teď bohužel nemám,“ prozrazuje Voráček s tím, že spolupráce s kladenským hokejovým celkem pokračovat nebude: „Jsem rád, že jsme se zachránili, ale je načase koukat víc dopředu a dělat nějakou dobu něco jiného.“

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných