Limberský: Pyrotechnika na fotbal nepatří, Slavie tak velký klub není. Řepka nesouhlasil

20. 09. 202213:27
Limberský: Pyrotechnika na fotbal nepatří, Slavie tak velký klub není. Řepka nesouhlasil
foto: Repro O2TV Sport/TIKI-TAKA 186

O nedělním potupném zouvání slávistických fanoušků v Plzni jsme informovali jako první. Většina lidí se shodla, že postup ochranky, která měla příkaz od západočeského klubu, byl nedůstojný. Důvodem zřejmě bylo, aby se na zápas nedostala pyrotechnika, což se stejně nepodařilo. Bengálské ohně a dýmovnice se řešily i v zábavním pořadu Petra Svěceného TIKI-TAKA.

Fotbalovou zábavnou show TIKI-TAKA vysílá O2 TV už od roku 2017. Dnes se blíží hranici dvou set odvysílaných epizod. Moderátorem je od počátku Petr Svěcený, někdejší komentátor České televize. Pod jeho rukami prošel v pořadu nespočet hostů, a to nejen z fotbalového a sportovního prostředí.

Pondělního dílu s číslovkou 186 se účastnil bývalý plzeňský bek David Limberský, ikona a bývalý kapitán Sparty Tomáš Řepka, legenda Slavie a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer, bývalý obránce Premier League Daniel Pudil, ale také lovec ze soutěže TV Nova na Lovu Jiří Martínek alias Doktor Vševěd.

Patří pyrotechnika na fotbal?

Tématem byla Sparta a všechno možné okolo českého fotbalu.

Nejvíce pozornosti však vyvoval nedělní šlágr o první místo mezi Plzní a Slavií. Řešil se také postup plzeňské security. Každý fanoušek Slavie si musel před vstupem do sektoru hostů sundat boty a podstoupit kontrolu dolních končetin. To vše při zhruba devíti stupních a za deště.

Jak nám potvrdil i boss Slavie Jaroslav Tvrdík, kontrola se týkala každého v sešívaném sektoru, bez výjimky. „Je to nechutné. Lije jako z konve. Musíte do ponožek. V nich vlézt na ten mokrý koberec a pak do bot, to je o zdraví,“ sdělil nám.

„Já si myslím, že je to v pořádku. V těch botách může být pyrotechnika, oni to můžou dát kamkoliv, protože to jsou fanatici. Myslím, že jsou schopni si to strčit opravdu kamkoliv, aby to pronesli na stadion. Pyrotechnika, jak u slávistů, tak u Plzeňáků, na stadion nepatří. I přes takovou kontrolu to tam pronesli, takže otázka je, co s tím,“ řekl na toto téma David Limberský, majitel pěti titulů s Viktorkou. 

Tomáš Řepka nesouhlasil. 

„Já se pořád nemůžu zbavit toho dojmu, že bengálské ohně, světlice a rachejtle na ten fotbal patří. Bez toho je to taková nuda. Zažil jsem to v Itálii. Prostě to k tomu patří,“ dodal Řepka.

„Tak velký klub Slavie ještě není“

Pak to ale začlo vřít, do debaty se pustil Vladimír Šmicer a vášnivá diskuze nastala mezi ním a Davidem Limberským.

„Za mě, sundávat si boty, je dehonestující. Nemá to nic společného s něcím ve 21. století. Aby se jezdilo na fotbal a nutilo se v dešti a mrazu fanoušky sundávat boty. Já věřím, že se to na Slavii nikdy nestane, protože jsme velký klub. Věřím, že tohle se už nestane nikdy,“ řekl Šmicer.

„Já věřím, že Slavie je velký klub, ale na druhou stranu, mám informace přímo od hasičů, co fanoušci Slavie dělali. Házeli velké matice mezi lidi, močili do kelímku a lili to na rodiny, tak velký klub Slavie ještě není...,“ přidal se Limberský.

Celou vášnivou debatu si můžete pustit sami.

Pořad TIKI-TAKA je k přehrání na O2 TV.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných