„Může jít Jayden ven? Hrajeme na Spartě!“ Letnou čekají mladé pušky z Liverpoolu

05. 03. 202408:02
„Může jít Jayden ven? Hrajeme na Spartě!“ Letnou čekají mladé pušky z Liverpoolu
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/AC Sparta Praha, ilustrační foto

„Dobrý den, může jít Jayden ven? Ve čtvrtek hrajeme v Praze, na sparťanské Letné,“ mohl by se v nadsázce ptát trenér Liverpoolu Jürgen Klopp rodičů svého svěřence Jaydena Dannse, fotbalisty ročníku 2006. Dá se počítat, že proti Spartě nastoupí, stejně jako několik dalších mladých pušek The Reds.

Marodka. To je obrovský problém pro Liverpool, který by mohl zhatit některé plány německého stratéga Kloppa, který se po sezoně s klubem rozloučí a chce naposledy získat maximální počet trofejí.

První výzvu má za sebou.

Soupeř Sparty se v závěru února potkal ve finále EFL Cupu s Chelsea na legendárním stadionu Wembley. Za normálních okolností by favorit byl jasný, Chelsea je letos ve velké krizi, ale Liverpoolu chyběli machři jako Diego Jota, Dominik Szoboszlai, Darwin Núñez, Alisson, ale také nepostradatelný Mohamed Salah.

Sestava The Reds se tudíž často skloňovala s jedním písmenem, a tím je „B“. Přesto to zvládli. Do utkání nastoupil také už výše zmiňovaný Jayden Danns, který pozvedl trofej pro vítěze EFL Cupu.

Jednalo se o jeho teprve druhý start v dospělé kategorii. Přesto by na Spartě měl minimálně na malou chvíli nastoupit.

Šanci od Kloppa totiž dostal také o tři dny později v osmifinále ještě prestižnějšího FA Cupu. Southampton musel zamáčknout slzu, osmnáctiletý bombarďák dvakrát rozvlnil síť a jistě navýšil svoji tržní hodnotu.

Lídr Fortuna ligy versus lídr Premier League

Naděje Sparty i s ohledem na výše uvedenou marodku Liverpoolu sice nevyhasly, ale sázkové kanceláře nedávají letenskému celku příliš šancí. The Reds jsou považováni za největšího favorita na celkové prvenství, Tipsport na tuto dlouhodobou sázku má nyní vypsaný kurz 2,3:1. Postup na úkor Sparty si cení v kurzu 1,10:1.

„Liverpool jsem si moc přál. Myslím, že si ho přála většina kluků z týmu. Víme, že to bude velká výzva, je to nejtěžší možný soupeř. Proto fotbal hrajeme, abychom se mohli měřit s takovými týmy,“ uvedl po losu obránce Sparty Martin Vitík pro klubový web.

„Samozřejmě hezký zápas. Je to asi nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat. Půjdeme si to s nimi rozdat a budeme věřit, že se nám ty zápasy povedou. Je to velice kvalitní tým, patří k nejlepším na světě,“ zmínil Filip Panák.

Utkání odstartuje ve čtvrtek od 18:45 na Letné, která bude samozřejmě vyprodaná. Vstupenky se ani nedostaly do volného prodeje, vše vykoupili permanentkáři a členové takzvaného Sparta Clubu.

Odveta se uskuteční o týden později na severu Anglie, mezi Pražany je rovněž velký zájem a očekává se zde minimálně 2.500 sparťanů.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných