Nad Ladislavem Krejčím se stahují mračna

29. 03. 202413:05
Nad Ladislavem Krejčím se stahují mračna
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí ze Sparty se podle ankety Ligové fotbalové asociace stal vloni nejlepším hráčem nejvyšší fotbalové soutěže. Řešilo se, jestli na Letné vůbec zůstane, anebo odejde do zahraničí.

I přes zájem klubů z pětice nejlepších soutěží zůstal. Většina počítá, že letos ho čeká poslední sezona v rudém dresu s kapitánským céčkem na ruce.

Ladislav Krejčí je ale aktuálně z formy. Z pozice stopera v systému s pěti obránci se mu nepovedl ani jeden zápas proti Liverpoolu a ani ligový mač proti Plzni, kde byl vyloučen.

Letenští ve třech zápasech inkasovali patnáct branek.

Proti Hradci Králové (2:1) LK37, jak se ve sportovním prostředí kapitán Sparty zkráceně označuje, odpočíval.

I přes ne zrovna ideální formu nechyběl v nominaci české fotbalové reprezentace. Ivan Hašek mu proti Norsku dal přes hodinu na hřišti ve středu zálohy.

Proti Arménii odehrál celé utkání. Tentokrát už na stoperu, jak je zvyklý ze Sparty. Zase to nebylo to pravé ořechové, ale fotbalista využil svoje přednosti, když v závěru prvního poločasu ukázkově skóroval hlavou.

Krejčího hra hlavou je ukázková. Zdroj: PrahaIN.cz

Fanoušky byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem utkání a na internetu se strhla debata.

Po reprezentačním srazu je už kapitán Sparty připravený k závěrečným bojům základní části Fortuna ligy. Její mistr jede v neděli do Českých Budějovic, kde bude hájit pozici jasného favorita.

Kapitán Sparty je neoddiskutovatelným lídrem na hřišti i v kabině, ale i kvůli aktuální formě by v případě plné síly sparťanské obrany nemusela být jeho pozice v základní sestavě jistá.

Dodejme, že Sparta má ve středu obrany Vitíka, Panáka či Sorensena. Poslední zmiňovaný je zraněný.

Do budoucna by se s Krejčím mohlo počítat i do středu zálohy, což je post, který pravidelně hrál před příchodem trenéra Priskeho.

Výkop utkání na jihu Čech je v 18:00.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných