„Neregulérní soutěž?“ Komise u zápasu Dukly v Teplicích stojí za sudím

18. 05. 202615:55
2 min. čtení
„Neregulérní soutěž?“ Komise u zápasu Dukly v Teplicích stojí za sudím
foto: FK Dukla Praha, se svolením /Dukla Praha v Teplicích

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky zveřejnila komuniké po zápasech 4. kola nadstavbové části nejvyšší soutěže. V případě utkání Dukly v Teplicích se vyjádřila ke třem momentům.

Sobotní zápas Dukly v Teplicích přinesl hodně emocí kvůli některým rozhodnutím sudího Ondřeje Berky.

Na tiskové konferenci k jeho výkonu emotivně promluvil trenér Dukly Pavel Šustr, oficiální prohlášení vydal i majitel klubu Matěj Turek, který vyjádřil pochyby o regulérnosti soutěže.

Komise rozhodčích ve svém komuniké nicméně neuvedla, že by se rozhodčí Berka dopustil jakéhokoli pochybení.

„Ve 2. minutě správně udělena žlutá karta za zmaření slibně se rozvíjející akce,“ potvrdila komise situaci z úplného začátku utkání.

Asi nejprobíranější moment nastal ve 25. minutě, kdy byl Dukle odvolán gól, protože podle rozhodčího mu předcházela hra rukou. Neregulérnost branky nyní komise potvrdila.

Podle komise rozhodčích se Berka zachoval správně i v 69. minutě, kdy neodpískal Dukle penaltu.

„Z detailních záběrů je vidět, že hráč Teplic Mareček nedržel hráče Dukly Gilberta za ruku ani jinou část těla a o pokutový kop se nejednalo,“ zdůvodnila.

O všechno

Jelikož Baník vyhrál souběžně hrané utkání se Zlínem, bodově se dotáhl na Duklu.

V příštím a posledním kole sezony se právě Baník vydá na Julisku, kde si s Duklou zahraje o všechno.

Pražané mají výhodu, že se v základní části ligy umístili lépe než ostravský celek, a aby neskončili na posledním místě, které zajišťuje přímý sestup do druhé ligy, bude jim stačit bod.

Pokud to Dukla zvládne, půjde do baráže. V ní na ni bude čekat Táborsko nebo Artis Brno.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy