Oslavenec Josef Jindřišek pro PrahaIN.cz: Narozeniny na Valentýna? Ligu mistrů stíhám

14. 02. 202319:20
Oslavenec Josef Jindřišek pro PrahaIN.cz: Narozeniny na Valentýna? Ligu mistrů stíhám
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Josef Jindřišek dnes slaví 42. narozeniny

ROZHOVOR: Dnes je svatého Valentýna, svátek zamilovaných. Večer se hraje Liga mistrů a dvaačtyřicáté narozeniny slaví jedna z největších legend v historii fotbalových Bohemians. Josef Jindřišek. Právě kapitán vršovického celku poskytl serveru PrahaIN.cz exkluzivní narozeninový rozhovor.

Josef Jindřišek je jeden z mála hráčů, kterého můžeme nazvat právoplatným srdcařem. Aby ne, v dresu Bohemians kope od roku 2009. V současnosti má na kontě 414 ligových startů, 323 z toho v zelenobílém dresu.

Letos odehrál devatenáct zápasů, v posledním utkání se Spartou měl plnou minutáž a dle jeho slov se nadále cítí dobře. Bohemka je nyní na pátém místě tabulky Fortuna ligy.

Slavíte své 42. narozeniny. Takže počtrnácté v dresu Bohemky. Máte některé z nich nějak silně zakořeněné v paměti? Ve spojitosti s Bohemkou, hráli jste na tréninku někdy nějaké dovednostní hry, tým vám přichystal oslavu nebo něco podobného?

V dresu Bohemky si pamatuji vlastně pouze jediné narozeniny, a to byly moje kulatiny. Čtyřicátiny před dvěma lety. Předtím sem to na Bohemce nikterak neslavil, nebo že by mi kluci připravili nějakou oslavu. Co se týče dovednostních her, když je volnější trénink, tak je hrajeme často. Neříkám, že jsem v tom nejlepší, ale ani nejhorší.

A k těm čtyřicátinám, kluci mi přichystali. Šel jsem odnést s Romanem Valešem (jezdíme spolu do Jablonce autem) tašky, pak jsme se vrátili do kabiny a tam nebyl nikdo. Šli jsme do VIPky, kde byli všichni včetně vedení. To pro mě bylo velké převapení

A jaké vlastně jsou narozeniny na svátek Valentýna? Často se v ten den hraje také Liga mistrů, jak to doma řešíte?

Když jsem byl mladší, tak jsem to řešil tak, že dostávám pouze jeden dárek, a to je k narozeninám. K Valentýnu jsem nedostával. Ale už nejsem nejmladší a s manželkou jsme už nějaký pátek. Zajdeme si na večeři, nebo večeříme doma. Co se týče Ligy mistrů, ta je až večer, takže to už jsme doma. Obojí v pohodě stíhám

V dresu Bohemians máte už neuvěřitelných 323 ligových zápasů. Dokážete vyzdvihnout nějaká tři utkání, která považujete za nejpovedenější?

Určitě bych vyzdvihl poslední zápas, nevím, který to byl rok, když jsme hráli s Plzní. Ta byla jasný mistr. My jsme na dálku hráli o padáka s Olomoucí, která hrála v Liberci. Náš zápas skončil 0:0 a Liberec myslím taky remízoval, to nám stačilo.

Druhý určitě, to je tři roky zpátky, když byla baráž. Duel v Karviné, kde jsem rozhodl gólem. A památný je také s Opavou, kde sem také rozhodl - v 96. minutě. To jsou asi tři zápasy, které si hned vybavuji. Asi by jich bylo více, kdybych zapátral v paměti. Momentálně mám ale v mysli tyto tři.

Před sezónou jste říkal, proč bych ještě končil, když klukům stačím. Asi to všichni vidíme na hřišti, ale i tak se zeptám, jak se nyní v ligovém kolotoči cítíte?

Máte pravdu, klukům pořád stačím. I sami mi to říkají, že by to byla škoda, abych končil. A já to také tak cítím. Kluci mi dodávají energii, já se jim chci vyrovnat. V té rychlosti se jim asi nevyrovnám, ale co nemám v rychlosti, tak mám ve zkušenostech. Ale fotbal se nedá hrát jen zkušenostmi, člověk nějakou tu rychlost musí mít, což si myslím, že ještě nějakou mám.

Cítím se dobře. Pokud bude držet zdravíčko, tak myslím, že to bude dobré.

Ale také jste říkal, že vás mimo jiné přimělo pokračovat povedené poslední utkání s Opavou, kdy byla na stadionu opravdu dobrá atmosféra

To je přesně ten zápas, co jsem říkal. Ta atmosféra by mi určitě chyběla. V tu chvíli jsem si uvědomil, že by to byla hloupost a škoda. Když klukům stačím. V té nadstavbě jsem to dokázal, trenér mi dal šanci a já dokázal, že na to mám. Řekl jsem si, proč bych končil a záleželo to pouze na panu majiteli.

Na závěr bych vám za celou redakci PrahaIN.cz popřál hodně štěstí, zdraví a mnoho ligových startů.

Já vám moc děkuji. Chci hlavně to zdravíčko a to ostatní už přijde samo.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných