Redaktor ČT podle Sparty lhal ohledně kontaktu s trenérem Lavičkou

03. 10. 202215:38
Redaktor ČT podle Sparty lhal ohledně kontaktu s trenérem Lavičkou
foto: AC Sparta Praha/Tomáš Rosický, Brian Priske a Ondřej Kasík, ilustrační foto

Redaktor České televize Pavel Jahoda v podcastu Fotbal fokus přinesl informaci, že Sparta oslovila kouče Vítězslava Lavičku s potenciální nabídkou práce hlavního trenéra na Letné. Proti citlivé informaci se ihned ohradil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík: „Není to pravda, netuším, z jakých zdrojů dotyční čerpají.“

„Sparťanům se šlo na Strahov mnohem lépe i z důvodu, co jsem slyšel, tak po té sérii remíz a neuspokojivých výsledků, se vedení Sparty tak trochu pokoukávalo kolem, co by mohlo nastat. Respektive, jak řešit situaci, kdyby to nadále nefungovalo,“ začal redaktor Pavel Jahoda v podcastu. 

Česká televize vydává Fotbal focus podcast pravidelně každý týden. Hosty jsou nejčastěji sportovní redaktoři veřejnoprávní televize.

Údajně mělo dojít ke kontaktu s Vítězslavem Lavičkou. Měli ho oslovit, jak by to viděl, kdyby pokračovalo neúspěšné pokračování Letenských. Ale Vítězslav Lavička jim údajně měl říct, že do toho nepůjde, že to není o trenérovi,“ poslal do světa Pavel Jahoda svoji inside informaci z prostředí Letné. 

Ale jenom to, že Lavičku Sparta potenciálně oslovila s výhledem, co by mohl dělat v dalších týdnech, ukazuje, že nervozita na Letné byla velká,“ dodal.

Vítězslav Lavička je doposud posledním trenérem, který dovedl Spartu k mistrovskému titulu. Stalo se tak v roce 2014. Letenské vedl i v roce 2002 a 2008. Ještě před začátkem nového tisíciletí zde působil jako asistent trenéra, získal čtyři tituly. 

Se Spartou je neodmyslitelně spjatý, jako hráč vyhrál v rudém dresu ligu sedmkrát.

Momentálně je bez angažmá. Naposledy si vyzkoušel trénování reprezentace Kuvajtu.

Informace nejsou pravdivé, říká klub

Reakce klubu byla rychlá. Na informace redaktora veřejnoprávní televize ihned zareagoval tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

„Nejen tady na Twitteru se objevilo, že vedení ACS “mělo sondovat situaci kolem trenéra Lavičky”. Není to pravda, netuším, z jakých zdrojů dotyční čerpají. Z poslední doby je, myslím, zřejmé, že spekulace ohledně trenéra a kádru, které se objevují na veřejnosti, nejsou zas až tak přesné,“ uvedl Ondřej Kasík.

Pro veřejnost to znamená jediné, za Brianem Priskem vedení Sparty stojí. A rovněž stálo i v době remízové série. Tu Pražané v sobotu zlomili. Nepříznivý vývoj utkání s Hradcem Králové dokázali otočit na konečný výsledek 2:1.

„Úleva by bylo asi silné slovo, ale mohu říct, že jsem za výhru opravdu šťastný, obzvláště po té pětizápasové sérii remíz,“ netajil se Priske radostí na tiskovce.

Informace ohledně možného sondování Sparty okolo trenéra Vítězslava Lavičky vyvolala mnoho vášní. Kouč je sice mezi Letenskými velkým oblíbencem, ale podle komentářů, by většina jeho angažování v současné době nevolila. 

Prohlášení Ondřeje Kasíka tak poskytlo některým fanouškům klid.

„Úroveň podcastu od média veřejný služby mě bohužel opět zklamala, škoda,“ dodal Daniel Peterka, který má ve Spartě na starosti marketing a je také kontaktní osobou pro fanoušky na zápasech.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných