Schick versus Lewandowski v ohrožení. Kuchta s Čvančarou vedle sebe? Možnost tam je, říká Šilhavý k nominaci

14. 03. 202313:01
Schick versus Lewandowski v ohrožení. Kuchta s Čvančarou vedle sebe? Možnost tam je, říká Šilhavý k nominaci
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jaroslav Šilhavý nominoval hned šest nováčků

Česká fotbalová reprezentace zná nominaci na první dva duely kvalifikace o Euro.

Česká repre odehraje hned první zápas kvalifikace na evropský šampionát v Německu proti favoritovi celé skupiny z Polska. Na straně účastníka loňského MS by neměla chybět ani útočná hvězda Robert Lewandowski. Nominaci Polsko zatím neuveřejnilo, ale po krátkém zranění útočník Barcelony v posledním utkání odehrál plnou minutáž. 

Do toho mají Poláci nového trenéra, bývalého kouče Cristiana Ronalda či Bruna Fernandése v portugalské reprezentaci, Fernanda Santose.

Eden je na zápas proti Polákům již vyprodaný. A to včetně sektoru hostů, kde vstupenky zmizely opravdu rychle. Někteří polští ultras tak vyhlásili bojkot. Do Prahy však dorazí, tomu se budeme věnovat příště. 

„Jsem přesvědčený o domácí atmosféře. Tady na Slavii nás vždy hnali. Vždy je to lepší, když je plný stadion,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý na tiskovce.

O tři dny později vyzveme Moldavsko na jejich půdě. 

Nominace?

Možnost debutovat bude mít rovnou šest lidí.

Třeba útočník Sparty Tomáš Čvančara, který nyní na Letné nastupuje po boku Jana Kuchty. Mnoho lidí této spolupráci příliš nevěřilo. Sázka Briana Priskeho se však v druhé části sezony začíná vyplácet.

Šilhavý nevyloučil jejich kooperaci v reprezentaci.

„Zvažujeme to. Jsme rádi, že se jim daří a dostali se do toho. Je radost se dívat na jejich spolupráci. Uvidíme, jestli to tím rozestavením a způsobem hry přizpůsobíme pro ně. Ale je možnost, že vedle sebe nastoupí.“ 

Dále David Douděra, David Jurásek, Martin Vitík, Matěj Jurásek a Lukáš Sadílek.

„Koukáme už dopředu. Chtěli bychom vstoupit do kvalifikace úspěšně. Zvažovali jsme tyto hráče a jsou tam prvně. Jsou tam především kvůli výkonům, které předvádějí,“ řekl Šilhavý. 

„O Davidovi Juráskovi se už bavíme dlouho. Už v předešlých srazech jsme chtěli, aby tam byl. Jednou byl zraněný a pak hrála jedenadvacítka baráž. Na Slavii předvádí výborné výkony. Matěj? Příjemné překvapení, když přijde na Slavii do hry, tak to oživí,“ doplnil.

Musel se tak řešit i přesun hráčů z jedenadvacítky, kterou vede kouč Suchopárek. Lvíčata však hrají „pouze“ přátelské zápasy.

„Vyšli nám stoprocentně vstříc,“ podotkl manažer Tomáš Pešír.

Nejistý je start Patrika Schicka a Vladimíra Coufala. Oba nejsou stoprocentně fit.

„Stejně jako s Vláďou Coufalem, i s Patrikem komunikujeme. To nebezpečí, že se nedají do kupy tam je. Včera jsem s ním mluvil a říkal, že trénuje. Zapojuje se do hry v závěru utkání. Má tam ještě návštěvu specialisty a jsme domluvení, že na tom základě se domluvíme, jestli bude či nebude. On sám říká, že to není úplně stoprocentní, ale rád by přijel,“ okomentoval Jaroslav Šilhavý.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných