Spartu zaskočily Teplice. Fanynky zahodily stud a trička

19. 08. 202320:39

Pohled na tabulku těsně před utkáním hovořil jasně. Sparta si jede na sever Čech pro další vítězství, Teplice budou rády za remízu. A také, že byly. Zápas dvou poločasů skončil smírně 1:1.

Především v druhé polovině utkání se ale fanoušci pražského klubu museli často chytat za hlavu. Ostatně jako sportovní ředitel Tomáš Rosický. Také on přicestoval Na Stínadla, kde se v parném sobotním odpoledni sešlo přes patnáct tisíc diváků.

Atmosféru tvořil zejména sparťanský kotel.

První půle jasně ukázala, kdo je pánem na hřišti. Hosté si vytvářeli řadu šancí, nastřelili v krátkém sledu dvě tyčky a Tepličtí bezradně pobíhali jako žlutí dorostenci. Jasný tlak nakonec ve 34. minutě korunoval Jan Kuchta.

Ačkoli se jeho branka opět zkoumala na videu, o ofsajd se nejednalo.

Šlo o jediný světlý okamžik ACS v celém klání.

To jednoznačně ovlivnila červená karta udělená sparťanskému kapitánovi Ladislavu Krejčímu. Po mírném kontaktu s protihráčem se situace opět posuzovala technologií VAR. Ze žluté se stala červená a mírně nasupený bek si to zamířil do kabin.

Druhá půle proběhla ve zcela nečekané režii.

Teplice bušily do Sparty, která se téměř nezmohla na střelu. Domácí se nakonec dočkali, skóroval dvaadvacetiletý Egypťan Mohamed Yasser Nour. Především on představoval zásadní nebezpečí. Další dvě jeho střely by se ovšem nevešly ani do brány v americké NFL.

Pětiminutové nastavení změnu nepřineslo. Sparta se místy tlačila do útoku, ale že by se teplický gólman Tomáš Grigar musel extra snažit, o tom nemůže být řeč. Horko mu muselo být především z pohledu na teploměr a velmi spoře oděné fanynky v publiku. Řada z nich, jak jsme si všimli, šla nakonec jen do spodního prádla.

Bylo přes třicet stupňů. Ve stínu.

Sparťanské klopýtnutí mohou využít ve Vršovicích už v neděli. Slavia ve šlágru kola přivítá v 18:00 Baník. Je jasným favoritem. Od Ostravy se očekává snad jen to, že neudělá ostudu. Zajímavé bude jistě sledovat i aktuálně třetí Sigmu, ta zavítá do Plzně.