Tecl po konci v Evropě: Chceme dohnat Plzeň a vyhrát MOL Cup

04. 11. 202210:23
Tecl po konci v Evropě: Chceme dohnat Plzeň a vyhrát MOL Cup
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Stanislav Tecl hovořil po zápase se Sivassporem s novináři

ROZHOVOR Po sedmdesáti minutách hry mu připravil Douděra balón až do kuchyně, Stanislav Tecl odkrytou bránu ale netrefil. Jeho tým remizoval se Sivassporem 1:1 a k postupu dál by mu nepomohla ani ztráta Kluže. Slavia v Konferenční lize skončila. Zklamaný útočník Tecl odpovídal po utkání novinářům na dotazy.

Počítali jste s takovým scénářem?

Tak samozřejmě, věděli jsme jak to je, takže jsme s tím počítali. Věděli jsme, že to nemáme ve svých rukou. Mrzí mě, že jsme ten zápas nedokázali zvládnout. Kvůli fanouškům, kteří byli naprosto fantastičtí. Nepamatuji si, že by nás za vítězstvím hnali takhle jako dnes. Byl hukot a zasloužili si to.

Měl jste zprávy z Kluže?

Musím říct, že neměl. Dozvěděl jsem se to až po zápase. Ani to nemělo cenu řešit, člověk se musí nachystat na oba případy. Všichni jsme chtěli vyhrát, výsledek z Kluže jsme ovlivnit nemohli, já to neřešil.

Zasloužili jste si za předvedený výkon postoupit?

Těžko říct. Celá skupina se nám úplně nepovedla. Dá se říct, že poprvé jsme byli favoritem skupiny. Ze začátku nám trvalo to, že v Evropě jsme my, kdo má ty zápasy řídit a má je mít pod kontrolou. Neměli jsme moc štěstí, každý útok soupeře většinou skončil u nás v bráně. Na druhou stranu, my jsme měli dvacet střel a nedokázali z toho proměnit ani ty největší šance. Je to složité, ale je to ponaučení. Máme před sebou dva cíle, a to dohnat Plzeň a vyhrát MOL Cup.

Stanislav Tecl po zápase se Sivassporem. Zdroj: PrahaIN.cz

Byl to takový typický zápas pro vaší skupinu. Slavia hodně šancí, soupeř minimum.

Je to přesně tak, jak jsem říkal. Oni u nás byli jednou ve vápně, byla z toho penalta. Ani nevím, jestli to byla ruka, ještě jsem to neviděl. Je to asi takový obrázek celé naší skupiny Konferenční ligy, kdy jsme z každé šance dostali gól. A naopak my jsme těch závarů na to dát čtyři góly měly hodně. Asi to tak nějak podtrhlo tu naší evropskou cestu.

Je to největší zklamání za působení v Slavii?

Největší zklamání? Nevím, to bych asi neřekl. Máme hodně mladý tým, musí si něčím projít, aby se mohl posouvat dál. Na druhou stranu, kluci, kterým je dvacet let a hráli tu ligu poprvé, hráli skvěle. Máme na čem stavět. Proti Sivassporu to nebyl vůbec špatný výkon. Teď už to zpátky nevezmeme.

Co ta šance?

Já jsem to asi trochu přeběhl, úplně zbytečně. Mohl jsem si na to lépe počkat, dát to do prázdné brány.

Proběhla nějaká řeč po zápase v kabině?

Bylo to takové ve zkratce. Byl tam pan Tvrdík, který se nás snažil povzbudit a dal nám jasné cíle, které v kabině víme. Ale co přesně tam zaznělo, to si necháme pro sebe.

O zmiňovaném proslovu prozradil víc až Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci.

„V kabině byl. Pochválil tým za bojovnost. S tím, že si ji musíme přenést i do dalších zápasů. Víme, že máme ještě dvě soutěže. Mluvil motivačně k týmu, abychom po výkonech, které v půlce skupiny nebyly ideální, nadále pokračovali v nasazení. A že potřebujeme zvládnout zbytek podzimu, aby se do něj nepřeneslo dnešní zklamání. To byl asi největší apel. Chtěli jsme pro postup udělat maximum, jednoznačně na nás viděl zklamání, že nepokračujeme,“ uvedl Trpišovský.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných