„V duchu jsem trochu nadával, že to takhle vůbec zkouší,“ říká Trpišovský. Plavšič ale rozjásal Eden

09. 05. 202212:50
„V duchu jsem trochu nadával, že to takhle vůbec zkouší,“ říká Trpišovský. Plavšič ale rozjásal Eden
foto: SK Slavia Praha (stejně jako ostatní fotografie v článku) a Supporters.cz/Plavšič vstřelil možná branku roku, Eden burácel

Slavia ovládla domácí utkání proti Slovácku 3:0. Naděje na ligový titul stále žije, ačkoliv vše má ve svých rukou Viktoria Plzeň. První ligovou trefu od svého příchodu do Edenu zapsal Srdjan Plavšič. „V duchu jsem trochu nadával, že to takhle vůbec zkouší,“ řekl Jindřich Trpišovský. Jenže Plavšič vsítil branku, která se dle slov většiny řadí mezi nejhezčí góly roku.

Srdjan Plavšič, jeden z nejpikantnějších přestupů posledních let. Jeho přesun z Letné do Edenu vyvolal vlnu emocí. Pod Jindřichem Trpišovským si musel zvyknout na novou roli, často nastupoval na pozici levého obránce.

V dalším důležitém zápase proti Slovácku nastoupil na místě podhrota.

Gól roku?

Jeho čekání na první branku v sešívaném dresu se stalo v neděli minulostí.

Po necelé půlhodině hry rozjásal Eden svoji trefou. Levonohý hráč se prosadil svoji slabší nohou. Hostující brankář Nguyen udělal chybu a odevzdal balon domácím.

Plavšič toho využil a z velké vzdálenosti trefil bránu, Eden burácel.

„V duchu jsem trochu nadával, že to takhle vůbec zkouší. Jestli ho za něco hodně kritizujeme, je to, že vůbec nepoužívá svoji pravou nohu, kterou nemá vůbec špatnou. Jsou přitom momenty, kdy si s ní může pomoct, moc to ale nedělá a sám to ví. Proto pro mě bylo v ten moment překvapení, i s tím, jak byl natočený tělem mimo branku, jak to trefil, to je neskutečné. V první moment, kdy kopnul do balonu, jsem si spíše myslel, že to uděláme jinak a půjdeme do otevřené obrany. Nakonec zvolil geniální řešení, pátrám v paměti, jestli jsem někdy viděl hezčí gól,“ velebil Trpišovský srbského záložníka.

Sešívaní díky této trefě zvítězili v prvním dějství nejtěsnějším rozdílem.

„Měl jsem velké emoce, je to můj první ligový gól za Slavii, dlouho jsem na něj čekal. Trénuju každý den, snažím se na maximum, makám. Dneska mi to vyšlo, jsem za to moc šťastný. Byl to můj nejhezčí gól v kariéře,“ okomentoval Srdjan Plavšič.

Druhý poločas s klidem

Sešívaní pak druhý poločas přidali ještě dvě branky v poslední dvacetiminutovce. Zásadně přispěli i střídající hráči, po pauze čekali Slavii tři změny.

Brankovou radost Traorého následoval také Ondřej Lingr, ten zapsal už čtrnáctý přesný zásah ve Fortuna lize.

„S tím jsme do utkání jako střídající hráči šli. Naším úkolem bylo hru oživit, něco nachystat, rozhodnout. Jsem rád, že se nám to povedlo a utkání jsme nakonec rozhodli. Když to bylo 3:0, tak už jsme se soustředili jen na to zbytečně neinkasovat.“ okomentoval Petr Ševčík, jenž do utkání nastoupil o poločase a zapsal asistenci. 

Plzeň to má ve svých rukou

Viktoria Plzeň deklasovala na domácí půdě Spartu 3:0. Nadále je tedy vedoucím týmem Fortuna ligy.

Do konce nadstavby zbývají dvě kola. Viktoriáni mají vše ve svých rukou. 

Tabulka skupiny o titul. Zdroj: Livesport

Sešívané čeká ve středu utkání v Ostravě proti Baníku. Ligový kolotoč se uzavře v Edenu, kam přijede Sparta, 303. derby pražských S se odehraje v neděli od 17 hodin.

„Situace se nemění, tři roky jsme byli v obráceném gardu. I tak musíte zvládnout zápas, který vás čeká tak jako tak, ať jste první nebo druhý. Pravda je, že jsme do dvou zápasů nadstavby nevstoupili dobře výsledkově ani herně. Věřím, že jsme se z toho ponaučili nejenom v druhém poločase, ale i na dva zápasy, co nás čekají,“ řekl Jindřich Trpišovský.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných