Vánoce u Součků budou tradiční. Český kapitán popřál i čtenářům PrahaIN.cz

24. 12. 202219:01
Vánoce u Součků budou tradiční. Český kapitán popřál i čtenářům PrahaIN.cz
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Tomáš Souček v Karových Varech

Exkluzivní rozhovor kapitána české fotbalové reprezentace a hráče anglického West Ham United, který poskytl PrahaIN.cz rozhovor vzbudil mezi čtenáři ohlas, jsme tedy rádi, že vám můžeme přinést i jeho druhou část. Jak bylo avizováno, nebude už řeč o fotbale, ale bude laděn vánočně. To, že Součkovi slaví Vánoce v Londýně, totiž neznamená, že by zapomněli na české tradice. Nechybí koledy, cukroví či kapr s dnes už legendárním bramborovým salátem.

Je to tak. Když se ve West Hamu řekne bramborový salát, nenajde se člověk, který by si ho nespojil s českým záložníkem a oporou londýnského týmu.

Může za to Tomášovo prohlášení ze začátku letošního roku, kdy po zápase na Evertonu, ve kterém zařídil jediným gólem vítězství svého týmu, prohlásil, že poprvé v kariéře hrál na Nový rok a doplnil to právě poznámkou o oblíbené české pochutině.

„Normálně jsem míval v Česku tři týdny volna a cpal se bramborovým salátem. Ale ne, to si dělám legraci,“ doplnil ještě na svém twitterovém účtu.

Určitě netušil, že tím spustil vlnu zájmu o to, co to vlastně český bramborový salát je, z čeho se dělá a podobně. Celá věc měla pro Tomáše Součka dohru i v klubové jídelně, kde mu „lehkou“ verzi bramborového salátu připravili místní kuchaři.

Tomáši, vzpomeneš si občas na tenhle zážitek?

Jasně, že si vzpomenu a ne jen já, připomínají mi to v legraci i lidé v klubu. To se se mnou asi potáhne celou moji kariéru. Ale jsou to příjemné vzpomínky a jsem za ně rád.  

Pojďme ale k letošnímu konci roku. Pomáháš doma, ať už s dcerami nebo vánočními přípravami?

Samozřejmě se ženě snažím pomáhat, ale ona to všechno zvládá naprosto skvěle. Ale když to jde, pomůžu i já.

S rodinou a dětmi souvisí právě blížící se Vánoce. Vzhledem k programu PL je budete trávit v Londýně, těšíte se?

Na Vánoce se těšíme zase víc než před rokem. Minulý rok měla dcera tři roky a bylo to úžasný, teď má skoro čtyři, tak je to ještě lepší. Vánoce jsou přece hlavně pro děti, takže se už nemůžeme dočkat. Navíc je nás o jednoho víc, takže to bude určitě paráda.

Plánujete pozvat někoho z rodiny z Čech?

Co se týče rodiny, tak přímo na Vánoce tady nikoho nemáme, ale Silvestra máme naplánovaného a víkendy potom už začne rodina přijíždět, tak tady budeme mít živo.

Jaké dodržujte tradice, s výjimkou bramborového salátu, který tě už v Anglii proslavil?

Vánočními tradicemi žijeme, slavíme samozřejmě jako v Čechách večer 24. prosince (pozn. red: v Anglii se dárky dávají až 25. prosince ráno). Samozřejmě nemůže chybět bramborový salát a kapr. Máme cukroví, zpíváme koledy, dáváme šupiny pod talíř, plovoucí svíčky a tak dále. A vzpomínáme na všechny blízké…

Co bys vzkázal čtenářům PrahaIN.cz k Vánocům a do nového roku?

Ať si všichni hlavně Vánoce užijí, ať se nestresují, protože stresu je v téhle době opravdu hodně. Ať si dají nohy nahoru, užijí si kamarády, rodinu a vánoční tradice a užívají jeden druhého. Do nového roku jen to nejlepší, zdraví, štěstí, lásku, co nejvíc spokojenosti a znovu, ať si každý užívá jak života, tak jeden druhého.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných