„Zářez roku.“ Emoce po utkání Dukly v Teplicích nevyprchaly ani druhý den

17. 05. 202611:50
3 min. čtení
„Zářez roku.“ Emoce po utkání Dukly v Teplicích nevyprchaly ani druhý den
foto: FK Dukla Praha, se svolením /Dukla v Teplicích, ilustrační foto

V souvislosti s výkonem rozhodčího během sobotního utkání Dukly Praha v Teplicích zaznívají velmi silné výrazy. Emoce navíc neustávají ani v neděli.

Dukla v sobotu vyjela k veledůležitému utkání v Teplicích. Tradiční klub bojuje o setrvání v nejvyšší soutěži a v předposledním kole potřeboval získat body, aby se vzdálil poslednímu Baníku.

To se Pražanům nepovedlo. 

Podle fanoušků tomu předcházely sporné momenty. Na sítích se objevují silné výrazy o „zářezu roku“ či velmi slabém výkonu rozhodčího Ondřeje Berky.

Co se vlastně dělo?

Probírá se hned několik momentů utkání Dukly v Teplicích. Hned ve 2. minutě brankář Teplic daleko od brány fauloval unikajícího hráče Dukly. Dostal žlutou, čekalo se ovšem, jestli se zákrok neposoudí jako zmaření vyložené brankové příležitosti. Nestalo se.

Dále například v 25. minutě byl Dukle odvolán gól, hostující hráč Gilbert si měl při zpracování pomoci rukou. Ze záběrů to ovšem není jasně rozpoznatelné.

Hraniční situace nastala i v 69. minutě, kdy teplický fotbalista Mareček ve vápně zatáhl Gilberta, který spadl. Rozhodčí Berka nezapískal.

Trenér si nebral servítky. A majitel také ne

Trenér Dukly Pavel Šustr mluvil na tiskové konferenci po utkání o rozhodčích hned několik minut.

„Rozhodčí slabej, slaboučkej, katastrofa. Víte, co je na tom největší sranda? Že je sebevědomý, chodí po hřišti, ukazuje, pořád vyhrožuje kartami. I nám, i když já se s rozhodčími vůbec nebavím,“ uvedl mimo jiné trenér Dukly.

„Dnes si poprvé trochu otevřu ústa. Za mě se tady dlouhodobě tolerují věci, které jsou zvláštní. Rozhodčí pískne ruku hráči, který dal branku, a to v momentě, kdy to ani nemůže vidět. Naproti tomu Eric Hunal jasně fauluje. To nepískne a jde se podívat na video. A vidíte, že to je situace proti nám a nebojím se to říct,“ řekl dále.

Tím ale reakce Dukly nekončí. Matěj Turek, majitel klubu, ještě v sobotu před půlnocí vydal prohlášení, ve kterém se k výkonu rozhodčích vyjadřuje. Dokonce v něm spekuluje o regulérnosti soutěže.

„To, co jsme všichni viděli, považuji za nepřijatelné. Nejen jako majitel Dukly a předseda představenstva. Ale i jako člověk, který odmítá mlčet ve chvíli, kdy může být poškozen celý klub, práce hráčů, realizačního týmu, zaměstnanců, ale především důvěra fanoušků a partnerů napříč kluby v regulérnost soutěže,“ uvedl v oficiálním prohlášení.

„V době, kdy český fotbal řeší kauzu údajného ovlivňování klíčových zápasů soutěže, jsem sám opakovaně přesvědčoval všechny kolem sebe, že podobné věci už patří minulosti. Po utkání v Teplicích se nám všem ale tyto obavy znovu bolestivě připomněly a je na místě otázka, jestli tyto časy skutečně skončily,“ přidal.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy