Atraktivita Ligy mistrů jde nahoru, říká generální ředitel hokejové Sparty

05. 05. 202419:43
Atraktivita Ligy mistrů jde nahoru, říká generální ředitel hokejové Sparty
foto: HC Sparta Praha, se svolením /Petr Vosmík

ROZHOVOR: Sparta prodloužila dlouhé čekání na titul, když v letošní sezoně vypadla v sedmém utkání semifinále proti Třinci. Už teď ale myslí na další výzvy, generální ředitel klubu Petr Vosmík v rozhovoru pro server PrahaIN.cz potvrdil znovu ty nejvyšší ambice a hovořil také o atraktivitě Ligy mistrů, kterou si Pražané znovu zahrají. Dodejme, že v roce 2017 se jim povedl neskutečný úspěch, když si zahráli finále proti Frolundě.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z pohledu návštěvnosti?

Určitě spokojení jsme. Návštěvnost významně vzrostla, stali jsme se jednou z nejnavštěvovanějších hal v celé Evropě. Věříme, že to bylo i díky tomu, že jsme v základní části předváděli zajímavý hokej. I play-off mělo obrovský náboj, byť s hořkým koncem. Myslím, že pro fanouška to byla zajímavá sezóna a jsme rádi, že fanoušci chodí. Je to pro nás odměna.

Dá se to posunout?

Samozřejmě víme o rezervách. S průměrnou návštěvností přes 11 tisíc diváků nám stále k obsazení celé haly zbývá přes okolo pěti tisíc míst. Je to pro nás výzva. S novou aplikací se nám snad bude dál dařit plnit O2 arenu čím dál víc a především sparťany.

Jaké jste měl osobně pocity bezprostředně po neúspěšném sedmém duelu semifinále s Třincem?

Pocity? Asi jako když vás praští palicí do hlavy. Nechcete tomu chvíli věřit, přijde obrovské zklamání a prázdno. Dodnes nás to v klubu nepřebolelo, ale pomáhá nám to, že se ihned připravujeme na nový ročník. Člověk k tomu musí přistoupit čestně a hrdě, dokázat přijmout porážku. Dobrá zpráva je, že od září můžeme znovu bojovat o titul, připravíme se na to a budeme se snažit, aby to pro fanoušky byl zážitek jako každý rok.

Sparta proti Třinci. Zdroj: PrahaIN.cz

Další výzva je Liga mistrů. Česko a Sparta na tom v minulosti nebyly špatně, ale v Evropě o tuto soutěž není mezi fanoušky obecně příliš velký zájem. Na některé zápasy ve Švédsku dorazilo do haly jen pár stovek lidí.

Věřím, že zájem v Česku bude vyšší než v minulých letech a že to bude mít korelaci s tím, jak zájem fanoušků o hokej celkově roste. Uvidíme, jaké bude rozlosování, bude záležet, jaké týmy dostaneme do základní skupiny. Budeme se snažit postoupit co nejdál a reprezentovat český hokej.

Vrátí se Sparta do Holešovic? Alespoň v rámci Ligy mistrů.

Pokud to bude možné, rádi bychom co nejvíce zápasů odehráli v O2 areně. Chceme ještě více přispět k atraktivitě celé soutěže. Bojujeme ale s obsazeností O2 areny. Zatímco na extraligu jsme dlouhodobě termínově připravení, s Ligou mistrů je to v některých termínech zatím nejisté. Věříme ale, že zde odehrajeme nějaké zápasy a dorazí co nejvíc diváků. Snad nás přijdou podpořit podobně jako v extralize a ukážeme se v Evropě i po této stránce.

Petr Vosmík. Zdroj: HC Sparta Praha, se svolením

Proč myslíte, že hokejová Liga mistrů v Evropě tolik netáhne? Nic víc na klubové úrovni přitom není a podívejte se, jak to vypadá ve fotbalové Champions League.

Myslím, že je to zatím kratší tradicí. Nezdá se to, ale deset let je málo. Ve fotbale se historie Ligy mistrů buduje už několik dekád. Je potřeba vydržet a dávat soutěži kvalitu na klubové úrovni. Podpora trvá, kluby napříč celou Evropou Ligu mistrů chtějí hrát a já věřím, že postupně si získá větší marketingovou podporu. Třeba i zde vzniknou velké rivality, jako když hraje Sparta s Brnem nebo Hradec s Pardubicemi. Atraktivita tím ještě vzroste. Zatím to jde pomalu, ale zájem je stoupající. Věřím, že to bude čím dál lepší.

Třeba takové Frolundě by Sparta měla co vracet.

To rozhodně!

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných