„Děkujeme, Gulaši,“ radují se fanoušci Sparty. Obrat nastartoval zkrat. Už jen kousek do finále

08. 04. 202217:41

Hokejová Sparta se nachází jedno vítězství od finále Tipsport extraligy. Ještě čtyři minuty před koncem vedli Jihočeši o dvě branky. Faul Milana Gulaše v závěru utkání ale pomohl k dorovnání a následovnému vítězství Pražanů v prodloužení.

Po dvou vítězných zápasech v naplněné O2 areně se svěřenci koučů Jandače a Hořavy vydali na jih Čech. Nečekala je zde cykloturistika ani návštěva rybníků, nýbrž důležitý duel ve vyprodané hale.

Motor byl od začátku zápasu aktivní.

V úvodu musel Hudáček předvést několik zákroků. Následovala fáze, která se odehrávala spíše ve středním pásmu a velké šance přišly až s přesilovou hrou Budějovic. Ta byla také hnedle úspěšná. Pech připravil Gulašovi a ten prostřelil sparťanského strážce brankoviště.

Ve druhém dějství se střídaly brankové příležitosti na obou stranách. Gól ale nepřicházel ani na jedné. České Budějovice si držely nejtěsnější vedení. Za stejného stavu začala i závěrečná fáze utkání.

Sparta si vybavila kabinu v Českých Budějovicích dle svého gusta

Zkrat matadora

Hrachovina se chvíli zdál jako noční můra sparťanských fanoušků. Jeho bezchybný výkon podtrhlo navýšení skóre Danielem Voženílkem. Jih Čech zahltila euforie z vedení 2:0. Pražané hráli vabank. Pramenil z toho drtivý tlak v útočném pásmu.

Během toho nastal klíčový moment utkání.

Milan Gulaš udeřil krosčekem do obličeje hostujícího Tomáška. Pět minut plus do konce utkání, to byl trest pro šestatřicetiletého útočníka. Pražané měli možnost vstřelit neomezený počet branek do sítě soupeře během pětiminutové přesilovky. Během ní úřadoval Řepík a Chlapík, kteří pražský klub posunuli do prodloužení.

„Určitě rozhodl a otočil zápas. Byl jsem v blbé pozici a dostal ji přímo na čelist. Vím, že to byl Guli, ale proč to udělal, to je otázka na něj. Je to jeho blbost, nám tím pomohl,“ okomentoval stěžejní situaci zápasu David Tomášek.

Mečbol obou semifinalistů

Po zhruba polovině prodlouženého času se puk po vyhraném vhazování Tomáška dostal k Chlapíkovi. Ránu z kruhu Hrachovina nedokázal eliminovat a Sparta slavila. Pražané díky obratu v posledních minutách oslavili vítězství 2:3 v prodloužení.

„My jsme hráli dobrý hokej, strašně jsme Motor tlačili a zasloužili jsme si vyhrát. Líbila se mi naše trpělivost a víra ve vítězství. Nakonec jsme to dotáhli, což je super,“ zmínil David Tomášek pro klubový web.

Pražané jsou jedno vítězství od finále, ve kterém se naposledy nacházeli v roce 2016.

Svůj mečbol mají šanci potvrdit hned v pátek od 19 hodin.

Také druhý semifinalista, tedy Třinec, vede 3:0 na zápasy.

Finálová bitva elitních týmů je na dosah puku...