Moc ho neuznávám, řekl bývalý šéf hokeje po Hadamczikovu projevu v Pardubicích

08. 02. 202318:26
Moc ho neuznávám, řekl bývalý šéf hokeje po Hadamczikovu projevu v Pardubicích
foto: Petr Skála/Sportovní listy, se svolením/Tomáš Král

Pardubice oslavily stoleté výročí hokeje a na galavečeru promluvil i šéf svazu Alois Hadamczik. V závěru si neodpustil zdůraznit sympatie k tamnímu klubu. „Takže doufám, že vám štěstí bude přát, a že to vyhrajete.“ Jeho předchůdce by prý taková slova neřekl. „Myslím, že to není vhodné,“ uvedl v rozhovoru pro PrahaIN.cz Tomáš Král.

Hokejový tým Pardubic oslavil sté výročí založení klubu stylově přímo ve své hale, kde se konal galavečer, jehož přímý přenos zprostředkovala Česká televize. Velké pocty se dostalo tamním legendám. Za hráče století byli vyhlášeni Dominik Hašek a Vladimír Martinec.

Galavečer moderoval Martin Dejdar.

Na začátku večera se na pódium dostal šéf českého hokeje Alois Hadamczik.

Trenér a funkcionář se stal prezidentem Českého svazu ledního hokeje minulý rok, když nahradil Tomáše Krále. Ten působil ve funkci od roku 2008.

„Trénoval jsem spoustu Pardubáků v Třinci. Měl jsem je i v národním týmu, vynikající hokejisté a především lidé,“ řekl Hadamczik.

„Přijel jsem do Pardubic jménem Českého svazu ledního hokeje předat krásný dres. Říkám krásný, protože bych se k němu rád vrátil. Rád bych požádal výkonný výbor, abychom se vrátili k tomuto dresu, a na záda jsem si dovolil napsat pár slov, které vám přečte Martin Dejdar,“ prohlásil Hadamczik.

Narážel tak na státní znak, který z hrudi českých reprezentantů zmizel před pěti lety.

Doufám, že to vyhrajete, řekl šéf českého hokeje

„Stoleté oslavy klubu… Myslím, že je správné, že se toho prezident svazu účastnil. Pardubice jsou fenomén českého hokeje, to je v pořádku,“ okomentoval serveru PrahaIN.cz předchůdce Aloise Hadamczika Tomáš Král.

Ovšem na galavečeru Pardubic zazněla v závěru slova Aloise Hadamczika, za která si od některých vyslechl kritiku.

„Dovolil jsem si na záda dresu napsat tabulku. Já sice musím být nezávislý, ale Pardubice mám rád a zasloužily by si to. Tak jsem tam napsal tabulku, kde na tom prvním místě jsou Pardubice. Takže doufám, že vám štěstí bude přát, a že to vyhrajete,“ řekl nynější šéf českého hokeje.

S minulým předsedou na to konto PrahaIN.cz mluvila.

Není to vhodné...

„Pokud se mě ptáte, jestli bych tam řekl, že přeji titul Pardubicím, tak to bych asi neřekl. Myslím, že to není vhodné. I z hlediska diplomacie si myslím, že prezident svazu, pod kterého spadají třeba i rozhodčí a jejich vzdělávání… asi bych se takovému konkrétnímu přání vyhnul. Určitě bych zavdal příčinu k tomu, aby někdo mohl třeba něco říct… Víte jak to je, přijde zápas a mohou být dohady o rozhodčích a někdo může říct, že je jasné, že prezident nadržuje tomuhle a tomuhle týmu. Já bych to neudělal. Myslím, že to není vhodné. I z respektu k ostatním klubům to není dobře,“ řekl pro PrahaIN.cz Tomáš Král.

Ten obecně nesouhlasí s postoji a názory Aloise Hadamczika. Ovšem k jeho dalším krokům se příliš vyjadřovat nechce.

„Pan Hadamczik má svůj styl řízení svazu a vystupování. Ten je diametrálně rozdílný od toho mého. Tím nechci říct, že já jsem měl dobrý a on špatný, a naopak. Ale celkově s jeho postoji a názory nesouhlasím. V podstatě ho ani moc neuznávám. Těžko se k tomu mohu vyjadřovat. Každopádně on je novým prezidentem svazu, takže ať se chová, jak uzná za vhodné.“

Svaz mu nechybí

Tomáš Král nadále pracuje ve své advokátní kanceláři Král a spol., v níž působil i během šéfování na hokejovém svazu.

Na hokej nezanevřel, sportem nadále žije.

„Já jsem se takhle rozhodl, protože jsem toho měl dost. Tedy toho, co se dělo. Z toho prostředí, co se tam začalo vytvářet. Hokejem samozřejmě žiju dál, mám tam spoustu přátel. Jestli mi něco chybí, tak ten kontakt s lidmi, se kterými jsem pracoval. Ale ti, o které jsem se opíral, tam stejně už nejsou. Sídlo svazu mi tak v tuhle chvíli nechybí,“ uzavřel prezident Českého svazu ledního hokeje z let 2008-2022.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných