Nový šéf českého hokeje? Sázkové kanceláře mají jasno

16. 06. 202217:56
Nový šéf českého hokeje? Sázkové kanceláře mají jasno
foto: Repro ČT sport/Spor o český hokej

Už v sobotu 18. června bude po konferenci Českého svazu ledního hokeje známý nový prezident. V současné době se o místo uchází pět kandidátů. Kdo se jím stane? Sázkové kanceláře mají jasno.

Ze seznamu můžeme vyškrtnout místopředsedu IIHF Petra Břízu. Ten byl sice pasován do role favorita, ale svoje rozhodnutí nakonec přehodnotil. Třínásobný mistr extraligy zmínil, že by pracovní vytížení, kdy je současně druhým mužem IIHF, jednoduše nezvládal.

Tomáše Krále tedy nahradí jeden z pěti kandidátů.

Minulý šéf českého hokeje byl ve své pozici od roku 2008. „Chtěl bych všem poděkovat za dlouholetou spolupráci. Zažili jsme chvíle těžké, krásné, normální, zakončujeme je výborně. Všem bych chtěl popřát mír. Přeji všem hlavně hodně zdraví a spokojenosti. Českému hokeji přeji jen to nejlepší. Miluju ho a jsem rád, že si ho budu moct užívat jako řadový fanoušek,“ řekl Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu bronzových hokejistů, kde se zároveň rozloučil. 

Otakar Černý

Mezi kandidáty ale zůstává syn zesnulého redaktora České televize Otakara Černého. Jeho jmenovec má za sebou hokejovou kariéru, kterou nejvýrazněji propojil s Kladnem. Po konci kariéry byl například manažerem kladenského hokeje.

„Já jdu do této volby vyzbrojen vzděláním, mám vystudovanou FTVS, mám dodělané MBA na Palestře, stačí mi jen dopsat závěrečnou práci. I když jsem ze všech kandidátů nejmladší, tak jsem velmi zkušený. Od roku 2001 jsem pracoval jako generální manažer na Kladně. Od roku 2010 působím u mládežnických reprezentací. Působil jsem také ve strukturách svazu. Já nabízím hlavně zkušenost a orientaci v problematice, protože jsem zároveň členem ekonomické komise. Vlastním i trenérskou A licenci, takže myslím, že mohu hokeji pomoct,“ představil se Otakar Černý ve Sporu o český hokej na ČT sport. 

Otakar Černý. Repro ČT sport

Alois Hadamczik

Ale o pozici šéfa českého hokeje se uchází i hokejový trenér, který byl až do letošního mistrovství světa posledním koučem, který s reprezentací získal medaili. Mluvíme o Aloisovi Hadamczikovi. Kromě národního týmu má za sebou angažmá ve Vítkovicích, Třinci, ale také Olomouci a ve Spartě. Kromě trénování podniká v realitách. Fušuje však také do komunální politiky.

„Celý život jsem zasvětil sportu, hlavně hokeji. Vždy jsem dělal funkci trenéra a zastával jsem i funkci manažera. Vždy jsem budoval tým, pomáhal jsem naplňovat rozpočet. Mám zkušenosti s ekonomikou klubu i zabudováním mladých hráčů. Ať už to byla extraliga či národní tým. Díky tomu jsem se přihlásil na kandidaturu prezidenta svazu,“ představil se Alois Hadamczik ve Sporu o český hokej na ČT sport. 

Alois Hadamczik. Repro ČT sport

Dominik Hašek

Ale i vítěz z Nagana je mezi kandidáty. Dominik Hašek je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu s Detroitem Red Wings. Extraligu vyhrál třikrát s Pardubicemi. Byl také prvním českým hokejistou, jenž byl uveden do síně slávy v hokejové kolébce - Torontu.

„Rozhodl jsem se kandidovat, protože chci zlepšit český hokej. Mám pro to předpoklady, zkušenosti a znalosti. Půjdu do toho s tím největším nasazením, jsem přesvědčen jako nikdo jiný. Být předsedou českého hokeje je pro mě velká motivace. Chci být tím nejlepším lídrem a jít všem ostatním příkladem,“ představil se Dominik Hašek ve Sporu o český hokej na ČT sport. 

Dominik Hašek. Foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz

Jiří Šlégr

Pak je tu Jiří Šlégr. Ten je jedním z mála hokejistů na světě, kteří vyhráli olympiádu, mistrovství světa a Stanley Cup. Až do minulého roku šéfoval hokeji v Litvínově. V minulosti byl poslancem ČSSD. 

„Hokej je celý můj život. Vyrostl jsem na bruslích. Měl jsem štěstí na úžasné trenéry, spoluhráče a v neposlední řadě rodinu. Dalo mi to šanci hrát svůj oblíbený sport a vyhrát v něm takřka všechno. Po své hokejové kariéře jsem se na chvíli zastavil v Poslanecké sněmovně, kde jsem posbíral zkušenosti. Poté jsem přešel do svého mateřského Litvínova. Taktéž jsem působil na mezinárodní úrovni v představenstvu seskupení evropských klubů. V neposlední řadě jsem druhé období ve výkonném výboru českého hokeje. Myslím, že mám co nabídnout. Je to logické vyústění mé práce. Jak jsem se na ledě pral za své spoluhráče, tak stejně tak jsem připraven prát se za český hokej,“ představil se Jiří Šlégr ve Sporu o český hokej na ČT sport. 

Jiří Šlégr. Repro ČT sport

Bedřich Ščerban

Ale o post hlavního muže českého hokeje usiluje také další medailista z olympijských her. Tím je Bedřich Ščerban. Ten je v současné době už více než čtrnáct let jednatelem hokejové Dukly Jihlava. Také je předsedou hokejového krajského výboru ve Vysočině.

„Po své hráčské kariéře jsem se dal na kariéru funkcionářskou. Okamžitě po ukončení hráčské kariéry jsem absolvoval výběrové řízení na post jednatele městské společnosti, uspěl jsem. Od roku 2008 vedu Duklu Jihlava, ve stejný rok jsem se stal předsedou krajského výkonného výboru kraje Vysočina, takže mám zkušenosti i se zázemím a prací spolkové činnosti. Prošel jsem množstvím komisí, třeba poradní výbor, mám zkušenosti z práce trenérsko-metodické komise, trenérské komise, reprezentační komise. Znám i velmi podrobně práci ve všech krajích, mám velmi dobrý přehled,“ představil se Bedřich Ščerba ve Sporu o český hokej na ČT sport. 

Bedřich Ščerba. Repro ČT sport

Sázkové kanceláře mají jasno

Podle kurzových hladin mají sázkové kanceláře jasno.

Šéfem českého hokeje by se měl stát Jiří Šlégr. 

Kurzy na něj se u sázkové kanceláře Tipsport pohybují v hladině kolem 1.50.

Zdroj: Tipsport

Naopak nejvetším „outsiderem“ podle Tipsportu je Otakar Černý.

O nové hlavě českého hokeje bude jasno už v sobotu 18. června.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných