Sedmička jako v Sarajevu v O2 areně. Formanovo deváté play-off započalo

22. 03. 202211:55

Sparta nastoupila k prvnímu utkání čtvrtfinále. Do svého devátého play-off v rudém dresu nastoupil také Miroslav Forman. Pro sparťanské fanoušky to byl velkolepý večer. Pražané deklasovali Liberec výsledkem 7:0.

Repríza loňského semifinále plného emocí. To nám slibuje série mezi Bílými Tygry Liberec a Spartou. Seveřané tehdy postoupili do finále zásluhou sedmého zápasu, kde se vše rozhodlo. Spartě se historický obrat série ze stavu 3:0 na zápasy nepodařil.

První třetina ještě vypadala na vyrovnaný duel, kde budou rozhodovat detaily. Ještě dvacet sekund před odchodem do kabin ukazovala kostka v O2 areně bezbrankový stav.

Tento fakt změnil Forman, který nastoupil do devátého play-off ve službách Sparty. Jako nejdéle sloužící hráč v týmu na titul ještě čeká. Mezi jeho největší úspěchy se zatím řadí druhé místo v extralize z roku 2016. Zde Sparta prohrála právě proti Liberci. Tygři tento rok získali svůj poslední titul. Pražané na něj naopak čekají od roku 2006.

Miroslav Forman: Foto HC Sparta Praha

Další úspěch, ale zároveň zklamání zažil Forman se Spartou o rok později. Pražané tehdy ohromili Evropu a v hokejové Lize mistrů se dostali až do finále. Na půdě Frölundy v Göteborgu padli až v prodloužení. Forman získal tedy svoji druhou stříbrnou placku.

„Každý rok se mě na to novináři ptají. Před sezonou, před play off. Tak co, letos už konečně titul? Je to pořád stejné, na nic jiného nemyslíme, ale mluvit o tom fakt nepotřebujeme. Jdeme zápas od zápasu, teď se soustředíme na ten první,“ řekl Miroslav Forman v rozhovoru pro iSport.cz

Pokud by platilo pořekadlo, které říká, že jak se do play-off vstoupí, tak se i skončí, Sparta by měla solidně nakročeno. Druhou třetinu se s brankami roztrhl pytel. Pražané jich nasázeli do sítě Liberce po čtyřech kusech. V O2 areně se zpívala písnička z filmu Rebelové Pátá. Euforie rezonovala stadionem.

Fanoušci Sparty během zápasu s Libercem. Foto: Sparta Hockey Supporters

U všech branek byla staronová posila David Tomášek. Ten jenom během druhého dějství zaznamenal dvě branky a dvě asistence.

„Tomas hraje neskutečně. Je neuvěřitelné, jak dokáže v obtížné pozici vymést horní část branky. David je pro nás velkou posilou do klíčové fáze sezony, jsme jedině rádi, že ho máme v týmu,“ zhodnotil výkon Davida Tomáška nejdéle sloužící Sparťan v týmu Miroslav Forman.

Ve třetí třetině už nepřišly pro rudé žádné komplikace. Pohodlný náskok si uhlídali a ještě dvě branky přidali.

Sparťané uštědřili Liberci debakl 7:0. Odveta se bude hrát v úterý na stejném místě od 19 hodin.