Tohle se Dominiku Haškovi líbit nebude. Jágr bude házet buly v sobotním zápase NHL v Praze

06. 10. 202212:34
Tohle se Dominiku Haškovi líbit nebude. Jágr bude házet buly v sobotním zápase NHL v Praze
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Jaromír Jágr

Úvodní zápasy v rámci NHL Global Series 2022 v Praze se blíží. Jaromír Jágr po tiskové konferenci k zahájení 2. ročníku Školy hokejových talentů zmínil, že pravděpodobně zahájí sobotní zápas mezi Predators a Sharks.

Velkolepá sportovní událost pro celé Česko se v hlavním městě nebude konat poprvé. Hokejisté kanadskoamerické NHL se v Praze představili už několikrát. Naposledy přiletěly týmy z Philadelphie a Chicaga.

Českým divákům se představily ikony světového hokeje jako Jonathan Toews nebo Duncan Keith. Nemůžeme zapomenout ani na Jakuba Voráčka, Davida Kämpfa či Dominika Kubalíka.

Letošní utkání slavných hokejových týmů Nashville Predators a San Jose Sharks je poznamenáno i jinými než sportovní událostmi. 

Dlouhou dobu se řešilo, jak to vlastně bude s ruskými sportovci. Po ruské invazi na Ukrajinu platí, že ruští sportovci jsou od šampionátů odstřiženi, a to i od klubových soutěží. To však neplatí u klubových soutěží v jiných státech. 

Ruští sportovci standardně startují na tenisových turnajích, ve fotbalových ligách v Evropě, ale také právě na ledě kanadskoamerické NHL. Názory jsou různé, ale nic nenahrává tomu, že by se tento fakt měl měnit. 

Každopádně proti startu Rusů ve dvou zápasech v Praze, důrazně a několik měsíců bojoval bývalý elitní brankář Dominik Hašek. Několikaměsíční snaha přišla vniveč. Hokejisté budou moct nastoupit na víza vydaná v jiné zemi schengenského prostoru. 

„V každém případě díky ruským klukům na ledě budou diváci sledovat i reklamu na ruskou válku a zabíjení na Ukrajině. To je fakt. Smutný fakt,“ uvedl Dominik Hašek po zjištění, že ruští hokejisté opravdu přiletí.

Jágr by měl zahájit sobotní zápas

A ačkoli Dominik Hašek říkal, že sledovat či nesledovat utkání ponechá na každém, tohle se mu pravděpodobně příliš líbit nebude. Jeho kolega z legendární olympiády v Naganu pravděpodobně zahájí sobotní duel. 

Jaromír Jágr je s NHL neodmyslitelně spjatý. 

Kladenský rodák je druhým nejproduktivnějším hráčem v historii zámořské soutěže. Během své kariéry oblékal dres Pittsburghu, Washingtonu, NY Rangers, Philadelphie, Dallasu, Bostonu, New Yersey, Floridy a Calgary. Stanley Cup se mu podařilo získat dvakrát.

Ve čtvrtek se v Kladně konala tisková konference k zahájení 2. ročníku Školy hokejových talentů, kde je Jaromír Jágr ambasadorem. Od novinářů tak přišla otázka na kanadskoamerickou ligu v Praze, kterou si osmašedesátka nikdy nezahrála. 

„Byl jsem požádaný, ale i když jsem to ještě stoprocentně neodsouhlasil, tak už to asi bylo někde zmíněno, když se na to ptáte. Je to součást nějaké show, tak budu muset jít,“ zmínil Jágr.

První duel mezi Predators a Sharks odstartuje v pátek od 20 hodin. Další o den později.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných