Třinec otočil sérii a ve finále narazí na Pardubice

13. 04. 202420:16

Málokdo by věřil, že zápas od 13:00 skončí až při setmění. Jenomže přesně to se v sobotu v O2 areně stalo.

K sedmému, tudíž rozhodujícímu zápasu zde nastoupily týmy Třince a domácí Sparty. Ta sice vedla sérii 3:0 na zápasy, ale po gólu Miloše Romana ve 122. minutě se loučí těsně před očekávanými branami zdobenými perníkem.

Oceláři jsou navíc prvním celkem, jemuž se podařil takto spanilý obrat.

Čemu za to vděčí? Odhodlání, ale i štěstí. Na to se ovšem pražští fanoušci neptají, a tak viditelně zklamaní a ztichlí opouštěli libeňskou arénu.

Pardubice tak znají soupeře. A současně vědí, kolik toho mají jeho hráči v nohách. Přeci jen se bavíme o sedmi semifinálových zápasech v krátké době a nadto o nekonečném prodloužení. Pikantní duel dvou miliardářů, Karla Pražáka ze Sparty a Petra Dědka z Pardubic, tak musíme odložit minimálně o rok.

Sparta své šance neproměnila, Třinec ano.

Finále začíná už v úterý 16. dubna. Východočeši jsou sice favoritem, ale jak ukázaly dosavadní výkony mančaftu ze severu Moravy, nehraje to žádnou roli.