VIDEO Jágr pro PrahaIN.cz o Alexandru Ovečkinovi. Facka Dominiku Haškovi

08. 03. 202220:30
VIDEO Jágr pro PrahaIN.cz o Alexandru Ovečkinovi. Facka Dominiku Haškovi
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Jaromír Jágr po zápase

„Ruská národní mužstva, všechny ruské kluby a všichni ruští sportovci by měli být vyloučeni ze všech soutěží v zemích NATO a EU. Je mi velmi líto některých ruských sportovců, kteří odsuzují šíleného zločince Putina a jeho ruskou agresi na Ukrajině. Avšak považuji to nyní za nutné,“ uvedl na svých profilech před několika dny gólman Dominik Hašek.

„Zvlášť, když teď takový Ovečkin řekne: ‚Putin je můj prezident‘… To, že v této situaci může dál hrát v NHL, je chyba. Jestli je to jeho prezident a zároveň i blízký přítel, měl by za ním teď jet. A nevydělávat dál americké dolary v zemi, kterou Putin označuje jako nepřítele #1,“ zareagoval reportér soukromé stanice O2 Petr Svěcený.

Generální manažer Capitols, kde je hvězda NHL Alexandr Ovečkin doma, navíc o víkendu uvedl, že hráč bude mít zvýšenou ochranu. Je na něj prý vyvíjen abnormální tlak.

„Myslím, že byl vystaven neskutečnému tlaku. Víte, pro nás je to o tom, jak ho podpoříme. Byl tváří naší franšízy a tváří hokeje, jeho rodina tady vyrostla, je to jeho rodina. Jeho děti jsou odsud a kvůli svému postavení se dostal do těžké situace, kterou pravděpodobně zvládne,“ řekl generální manažer Capitals Brian MacLellan.

Jednu stranu mince tedy máme.

Reportér PrahaIN.cz vyrazil v úterý odpoledne na zápas Kladna na Spartě do O2 Arény. Byl to právě Jaromír Jágr, kdo přišel s myšlenkou odehrát poslední zápas Rytířů v pražské O2 areně. Výtěžek navíc poputuje na pomoc ukrajinským matkám s dětmi, které utekly do Česka před válkou. Ten, kdo nemohl dorazit, si mohl koupit i virtuální vstupenku.

Z úterního zápasu Kladna na Spartě. Foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz

Co já na to?

O svém nápadu Jágr nejdříve informovat na Facebooku. „Možná jste už zaregistrovali informaci o tom, že bychom rádi odehráli poslední kolo se Spartou v O2 aréně. Výtěžek ze vstupného bychom věnovali ukrajinským rodinám. Rád bych to uskutečnil v O2 aréně, protože je to oblíbená a moderní aréna, kam může přijít pomoci velký počet lidí. Zajímal by mě váš názor, jestli byste na utkání dorazili a pomohli takto s námi těm, kteří to v této době potřebují nejvíce,“ uvedl Jágr.

Reportér PrahaIN.cz se následně dostal k samotné osmašedesátce.

Chtěl vědět, co říká nejen na Ovečkinovo hokejové umění, ale rovněž na vyhrocenou situaci týkající se jeho osoby. Reakci Jaromíra Jágra si můžete poslechnout sami.

Závěrem dodejme, že v historické tabulce střelců NHL je Jaromír Jágr třetí (766 gólů) a Ovečkin hned za ním (764 gólů). Mezi dvacítkou nejlepších střelců kanadskoamerické NHL jsou pouze dva aktivní plejeři: ruský útočník a dvaačtyřicetiletý forward Patrick Marleau.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných