„Vrať peníze, které jsi vydělal v Rusku,“ vzkázal Haškovi. Ten odmítl

02. 05. 202215:48
„Vrať peníze, které jsi vydělal v Rusku,“ vzkázal Haškovi. Ten odmítl
foto: Vít Hassan/Dominik Hašek

Elitní hokejový brankář Dominik Hašek trvá na tvrdém přístupu k ruským sportovcům. Řekl to v pondělním pořadu Impulsy Honzy Benešovského, kdy potvrdil, že je proti tomu, aby ruští hokejisté nastoupili v plánovaném říjnovém zápase NHL v Praze.

„Já mám v tomto jasný názor na ruské sportovce všeobecně, na jejich zapojení do veřejných akcí a samozřejmě do toho patří jak hokej, tak NHL, proto jsem kontaktoval vedení," uvedl Hašek. Meritem věci je podle jeho vyjádření fakt, že by se během startu NHL pro příští sezónu v Praze ukázali také ruští hokejisté.

S tím Hašek jednoznačně nesouhlasí.

„Budu rád, když tady ten zápas bude, ale bez ruských hokejistů. Kdyby měli nastoupit, udělám vše proto, aby se tady ten zápas nehrál, protože to je neskutečná reklama na ruský stát a jejich činy," řekl s tím, že by to byla neúcta vůči Ukrajině a tamním obyvatelům.

„Pokud by i poté platilo rozhodnutí, že by ruští hráči měli nastoupit, což já doufám, že nebude, tak pak bych udělal vše, co by bylo v mých silách, aby byla reklama na zápas co nejmenší. To znamená, aby lidé zápas ignorovali, nekoukali na něj, nebo ignorovali ty hráče," podotkl.

Gólman se svým postojem netají dlouhodbě. Zdroj: Twitter

Vracet? Proč?

Jak dále upozornil, aktivní kroky zatím nepodnikl, jelikož se neví, jak přesně by pražský start NHL mohl vypadat.

„Zatím nic nedělám. Nevím, jaké bude rozhodnutí NHL. Až to budu vědět v dalších měsících, podle toho se zachovám. Řekl jsem jasně svůj názor a zatím čekám, jak to bude vypadat," komentoval v rozhlasovém vysílání.

Haška kvůli v Rusku vydělaným penězům kritizoval například jeho někdejší spoluhráč ze Spartaku Moskva Nikita Ščitov.

„Přeci jenom jsem ve Spartaku Moskva působil jenom jeden rok a nepamatuju si přesně všechny hráče, obličeje ano, ale ne jména. A bojovali jsme za Spartak. Já jsem nepochopil, proč by měl někdo vracet peníze, když se snažil naplňovat smlouvu podle toho, jak byla podepsána," řekl sedmapadesátiletý sportovec, bývalý strážce brankoviště Detroitu nebo Tesly Pardubice.

Reakce na slova Nikity Ščitova. Zdroj: Twitter

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných