Výborná nabídka, říká Robert Záruba o angažmá Pavla Francouze v týmu ČT Sport

25. 04. 202418:18
Výborná nabídka, říká Robert Záruba o angažmá Pavla Francouze v týmu ČT Sport
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Pavel Francouz

V pátek oznámil někdejší reprezentační gólman a vítěz Stanley Cupu s Colorado Avalanche Pavel Francouz konec kariéry.

„Strašně rychle to uteklo. Pamatuji si přesně na hráče, na veterány v Plzni, kde sem v 18 začínal, říkali, važte si každé sezony, protože to uteče rychle. A teď tady před vámi sedím a končím. Byla to zábava, bylo to těžké i složité, ale úžasné. Jsem vděčný sportu jménem lední hokej za krásné zážitky,“ bilancoval na tiskové konferenci (více jsme psali ZDE).

Zde také prozradil zástupcům médií, kam povedou jeho kroky. Kromě toho, že rodina je pochopitelně prioritou, diváci ho už v květnu budou moci vidět na televizních obrazovkách České televize během tuzemského mistrovství světa.

„Myslím, že to bude super. Určitě jsem chtěl na mistrovství působit jako hráč, ale to bohužel není možné, tak si tu atmosféru užiju alespoň takhle zblízka,“ okomentoval.

PrahaIN.cz v této souvislosti zjišťovala detaily spolupráce.

Pavel Francouz. Zdroj: PrahaIN.cz

Výborná nabídka, říká Záruba

„S Pavlem Francouzem jsme dohodnutí zhruba od začátku sezony. Patřil do skupiny hráčů s výbornými předpoklady pro televizní spolupráci,“ sdělil serveru PrahaIN.cz šéfkomentátor redakce sportu České televize Robert Záruba.

Podle svých slov ale nepředpokládal, že se všechno vyvine tak rychle. „Netušil jsem, jak vážné je jeho zranění,“ říká.

„Takže první impuls vzešel od Pavla, jestli by Česká televize měla o spolupráci s ním zájem, protož, a to byla v té doby tajná informace, musí ze zdravotních důvodů končit kariéru. Je to kruté, ale pro nás to byla výborná nabídka. Sešli jsme se na to, probrali všechny náležitosti s tím, že je třeba počkat s oficiálním vyhlášením do konce sezony NHL,“ popisuje Záruba.

Pavel Francouz bude během mistrovství světa v Praze na místě v roli takzvaného „druhého“ experta. „V minulých dnech se byl podívat na Kavčích horách na Buly hokej živě. Vedle Jakuba Voráčka a Rostislava Olesze se stane dalším špičkovým hráčem de facto současné éry, který se zapojí do hokejového programu ČT,“ dodává nejznámější český komentátor, podle kterého bude Pavel Francouz první brankář po třinácti letech, který je součástí týmu České televize. Předtím se jednalo Jiřího Holečka a Jiřího Králička.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných