Z Českých Budějovic je Nagano. K zápisu do historie chybí sedm hodin

28. 03. 202413:01
Z Českých Budějovic je Nagano. K zápisu do historie chybí sedm hodin
foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz, se svolením /Fanoušci Motoru

Do Českých Budějovic se v neděli chystá lídr nejvyšší fotbalové soutěže AC Sparta Praha. Utkání je vyprodané, vyjedou sem především tisíce fanoušků z Prahy. V jihočeské metropoli ovšem rezonuje úplně jiná akce.

Ve čtvrtek večer se na náměstí Přemysla Otakara II. bude vysílat přenos utkání mezi hokejovým klubem Motor České Budějovice a Oceláři Třinec.

Jedná se o čtvrtfinále Tipsport extraligy a stav série je 3:3. Budějovickému celku se v případě vyřazení Třince může povést historická věc, město proto důležitým zápasem žije.

Marketingový ředitel Motoru Tomáš Kučera zmiňuje, že za uspořádání sledování rozhodujícího duelu v srdci Českých Budějovic vděčí jihočeskému hejtmanovi Martinu Kubovi a primátorce města Dagmar Škodové Parmové.

Náměstí Přemysla Otakara II. v Č. Budějovicích. Zdroj: Wikimedia commons, volné užití

„Je to pro nás veliká věc,“ řekl pro PrahaIN.cz Kučera. „Vnímáme, že Budějovice hokejem žijí. Dlouho tady nebyl tak zásadní důvod vysílat hokej. Můžeme se zapsat do historie tím způsobem, že budeme první tým, který otočí sérii ze stavu 0:3 a prvním týmem, co po třinácti sériích vyřadí Třinec. Pro nás je to opravdu velké, všichni tady hokej milujeme,“ doplnil.

Marketingový ředitel věří, že na náměstí přijdou tisíce lidí a připomíná, že poslední zápas v jihočeské metropoli vyprodali za patnáct minut.

Hokejové město

Letošní průměrná návštěvnost Motoru v základní části byla 6.132 diváků. Skoro každé utkání bylo vyprodané, kapacita Budvar arény je 6.421 míst.

„Když se před jedenácti lety znovu zakládal Motor na zelené louce, protože předchozí majitelé si klub odvezli do Hradce Králové, tak na prvních schůzkách s vedením jsme říkali, že to chceme dělat hlavně pro fanoušky. Chceme to dělat tak, aby to lidi zajímalo, protože víme, že Budějovice jsou hokejové město a vždy jsme na to lpěli,“ vzpomíná Kučera.

„I když to zní banálně, tak to je důvod, proč tady lidé mají hokej rádi. Sedm let jsme nepostoupili do nejvyšší soutěže, ale každý rok chodilo víc a víc lidí. Oni vidí, že vedení to nedělá pro vlastní ego, ale protože to jsou všechno bývalí hráči a chtějí, aby tady byl hokej co nejlepší,“ chválí.

Motor versus Oceláři. Zdroj: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz, se svolením 

Ve čtvrtečním utkání se bude rozhodovat také o soupeři hokejové Sparty. Ať to dopadne jakkoliv, fakt, že hokej v Českých Budějovicích drtivě vítězí nad fotbalem, to nezmění.

Do hokejového města jede fotbalový mistr

V neděli se sem chystá fotbalová Sparta, aby nastoupila k prvnímu utkání po reprezentační pauze. Stadion Dynama je rovněž vyprodaný. Nejspíš za to ale vděčí především fanouškům z Prahy.

Kotel Českých Budějovic utkání bojkotuje, nelíbí se mu styl vedení klubu. Dodejme, že tým má jednu z nejhorších průměrných návštěvností v lize. Aktuálně 2.992 diváků na zápas.

„Až skončí reprezentační pauza, budeme znovu hladoví,“ sliboval kouč Sparty Brian Priske na tiskovce po posledním utkání s Hradcem Králové. Jeho družina jede na jih jako lídr tabulky.

V utkání budou Pražané favoritem. Dynamo je na posledním místě a počítá se s ním jako s hlavním adeptem na sestup do druhé ligy.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných