Ledecká další medaili nezíská. Nezvládla nájezd na hrbol a vjela mimo trať

15. 02. 202207:27
Ledecká další medaili nezíská. Nezvládla nájezd na hrbol a vjela mimo trať
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Ester Ledecká

Ester Ledecká přišla možnost bojovat o další medaili. Na sjezdovce Rock v Jen-čchingu jela dobře první polovinu trati, oproti soupeřkám byla rychlejší na mezičase. V levotočivé zatáčce ale neudržela postoj. Klouzala bokem a málem spadla.

„Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, to je určitě pozitivní. Takové chyby se můžou stát, ale musím si pohlídat, aby se to příště už nestalo,“ uvedla Ledecká.

Před třetím mezičasem měla rychlost 129,1 km/h. V pravotočivé zatáčce, kde dříve ošklivě upadla Švýcarka Jasmine Fluryová, ji rozhodil jeden z hrbolů. Šlo o celkem běžnou chybu při sjezdech.

„Trochu mi to tam hopslo do komprese. Bohužel potom jsem nebyla v tak dobré pozici, v jaké bych měla být. Trochu mě to tam zmáčklo, nezvládla jsem to korigovat. Tu chybu bych viděla spíš na mé straně než na straně sjezdu, ten je fajn,“ kritizuje se Ledecká. „Je to sport, s tím se musí počítat. Někdy se vyhraje, někdy prohraje. Dělala jsem, co jsem mohla. Spíš mě to mrzí za lidi, kteří kvůli mně vstávali ve čtyři ráno. To mě mrzí, že jsem jim nemohla předvést něco hezčího po ránu,“ dodala.

S jízdou před chybou mohla být spokojená. „Dobře mi jely lyže, povedla se mi zatáčka, kterou jsem na tréninku minula. To pro mě bylo zásadní, protože jsem přesně nevěděla, jak v té rychlosti, kterou jsme na tréninku měly, se zkorigovat. Jsem ráda, že jsem to tam zvládla,“ uvedla Ledecká.

Na hrách v Pekingu už Ledecká získala stejně jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu zlato na snowboardu v paralelním obřím slalomu. Hned se ale přeorientovala na lyže, takže neměla čas radovat se nad úspěchem.

Další šanci dostane až za čtyři roky na oblíbených svazích v italské Cortině d'Ampezzo.

„Mám čtyři roky na to, abych si to tam ozkoušela a snad se postupně zlepšovala. Já se na to hrozně těším. Samozřejmě, je to strašně daleko. Zatím si to nedovedu představit, jak je to daleko,“ řekla závodnice.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných