Lukáš Krpálek pro PrahaIN.cz: „Kolik kliků udělám naráz? No...“

22. 11. 202214:21
Lukáš Krpálek pro PrahaIN.cz: „Kolik kliků udělám naráz? No...“
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek

Už dnes legendární judista, dvojnásobný olympijský vítěz z let 2016 a 2021, mistr světa z let 2014 a 2019 a trojnásobný mistr Evropy mezi seniory, to je Lukáš Krpálek. PrahaIN.cz s ním hovořila při příležitosti pondělního křtu jeho motivačního diáře pro rok 2023.

Ten obsahuje klasické kalendárium a prostor pro zapisování úkolů a poznámek. Je obohacen také o unikátní Krpálkovy fotky z rodinného archivu a před každým měsícem se o judistovi dozvíte něco z jeho života: Jaký byl školák? Co ho baví? Jak se vlastně dostal k judu?

„Vždy v půlce měsíce je pak diář zpestřen dvoustranou s popisem cviku, který pro vás Lukáš vybral. A na závěr nechybí ani motivační výzva, která vás posune i lidsky, nejen sportovně,“ přiblížila naší redakci Helena Frantová za vydavatelský dům Euromedia Group.

„Odmala jsem byl vedený ke sportu, jednak mými rodiči a jednak jsem chodil na sportovní základní školu, kde jsme si mohli projít skoro každým odvětvím. Mně ten sport vždycky tak strašně bavil, že jsem svou školu, mimochodem jmenovala se Základní škola Evžena Rošického v Jihlavě, reprezentoval prakticky v každém sportu: přes různé přespolní běhy, házenou, fotbal, basketbal, vybíjenou, hod krikeťákem, vrh koulí, a všechno mě to nesmírně bavilo,“ stojí černé na bílém v uvedeném diáři.

Těžká odpověď...

„Že jsme se nakonec dostali k judu, byla vlastně trochu náhoda. Strejda si myslel, že nás přivedl na karate, a zapsal nás tam. Jenže ona zrovna končila hodina karate a začínala hodina juda, ale to my jsme nevěděli. Prostě jsme byli zapsaní a až asi po třech týdnech jsme zjistili, že nechodíme na karate, ale na judo. Nicméně nás to ale tak bavilo, že jsme u juda už zůstali a žádné přecházení nebylo,“ doplňuje zástupce jihlavského klubu.

PrahaIN.cz se ale zeptala na něco jiného. Zajímalo nás, kolik je Lukáš Krpálek schopen udělat kliků takzvaně na jeden zátah.

„Tak to si nepamatuju, nevím, to jsem možná nedělal nikdy, že bych jel maximální počet kliků,“ řekl naší redakci. Po krátké chvilce přemýšlení přeci jen jedno číslo odtajnil. „Sedmdesát, osmdesát,“ doplnil s úsměvem dvoumetrový a sto deset kilo vážící zápasník a český reprezentant.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných