Exkluzivní náhled do zákulisí příprav FMX Gladiator Games. Nejstarší freestyle motokros akce v Evropě už v sobotu!

28. 05. 202209:02
Exkluzivní náhled do zákulisí příprav FMX Gladiator Games. Nejstarší freestyle motokros akce v Evropě už v sobotu!
foto: Jiří Zemen PrahaIN.cz (stejně jako ostatní fotografie v článku)/Přípravy na FMX Gladiator Games v O2 areně

OBRAZEM Přinášíme exkluzivní náhled do zákulisí příprav FMX Gladiator Games, které se uskuteční už v sobotu v O2 areně. Akce se bude konat po dvou letech. Připraven je program s desítkami jezdců, jenž oslaví dvacáté konání nejstarší freestyle motokros show v Evropě. Nebudou chybět ani stálice jako Libor Podmol či Petr Kuchař.

Nejstarší FMX show v Evropě se měla konat už v roce 2020. Není těžké hádat, co nakonec rozhodlo o přesunutí... trvalo to přes dva roky. Teď se budou Gladiator Games konat v nezvyklém květnovém termínu.

„V roce 2020 nám to zrušili zhruba šest týdnů před akcí, bylo to nepříjemné. O rok později se to ještě vylepšilo, když to bylo zrušeno tři dny před akcí... připravujeme se na to dva roky, je to smutný příběh, realita. Jsem rád, že tady teď máme kluky, kteří zastupují světovou špičku,“ řekl k dvojnásobnému odložení Marek Rejman, produkční Gladiator Games.

Vstupenky jsou nadále k dispozici. Jejich cena se pohybuje v cenové hladině od 445 do 1290 korun. Vstup do arény je umožněn tradičně devadesát minut před začátkem akce. Start je pak od 18 hodin.

Jubilejní dvacátý ročník freestyle motokrosové show bude mít opět zastoupení těch největších hvězd české i světové scény. Edgar Torronteras, Luc Ackermann, David Rinaldo... mohli bychom pokračovat dlouze dál.

„Jsem víc filmař, než sportovec“

Chybět nebude ani Libor Podmol.

Ten si v roce 2019 zlomil obě nohy na závodním MS v Mnichově. Do freestylu se tedy zapojoval postupně.

„I loni jsem jezdil už docela dost freestyle. Poslední dobou jsem víc filmař, než sportovec. Natočili jsme dva filmy, chystáme třetí, měsíc jsem byl na cestách. Když jsem se vrátil, tak jsem každý den seděl na motorce a bušil jsem, co to šlo. Snažili jsme se, těším se,“ zmínil Libor Podmol.

Ale od svého posledního zranění Podmol startoval také na Rallye Dakar, čímž překonal další metu - slavný závod, jenž je pasován na ten nejtěžší na světě, dokončil. Relikvie této cesty se v libeňské hale objeví.

„Dakarku jsem vzal i sem do arény. Uvidíme, jak na tom bude dakarská motorka tady. O tom se přesvědčíme už v sobotu večer. Něco jsem zkoušel už na molitanu, ale tam je to vždy jiné, než tvrdší dopad. To se moc těším,“ dodal Podmol.

Exkluzivní náhled do zákulisí příprav

V pátek dopoledne se O2 arena už připravovala.

Byli jsme u toho. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných