Galavečer IAF se blíží. „Jdu ho zbít,“ říká v nadsázce Závoda před zápasem se 120 kilovým obrem

15. 06. 202218:40
Galavečer IAF se blíží. „Jdu ho zbít,“ říká v nadsázce Závoda před zápasem se 120 kilovým obrem
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/IAF 4

Po skvělém úspěchu Jiřího Procházky na UFC 275 bojová scéna neusíná na vavřínech, naopak. Už tento pátek se můžeme těšit na další galavečer pod hlavičkou I Am Fighter, tentokrát poprvé mimo hranice Prahy - v západočeské metropoli Plzni. Diváci se mohou těšit na řadu zajímavých zápasů, celý program pak startuje už od 17:00 hodin.

Jedním z přímých aktérů v Plzni bude David Závoda. „Jsem nadšený, opravdu. Před dvěma lety jsem měl povídání na jedné námi pořádané akci pro děti a Kapku naděje, kde se mě reportér zeptal, co bych opravdu chtěl. A já na to odpověděl, že titul šampiona v těžké váze jakékoliv organizace. Jdu si pro něj,“ sdělil Závoda pro IAF.

Jedním z jeho soupeřů bude urostlý Jevgenij Orlov, který budí respekt.

„Respekt a pokora patří k čestnému bojovníkovi. Ale ne strach. Jdu vyhrát. Sleduji těžkou váhu, a tak nějak jsem věděl, že se jednou střetneme. Když jsem porazil Palce (Reissinger), tak jsem ho požádal, aby nás vyfotil, a tak nějak se nám do snímku vetřel, bylo z toho hromadné selfie. A pak se vyfotil ještě sám, takže mám jeho obličej někde mezi fotkami v telefonu,“ říká Závoda.

Mimochodem, že se mění Závodovo postavení na domácí scéně dokazuje také jeho poděbradský MMA Brothers Gym. Když do něj vstupoval, vlastně nikdo jej neznal. „Věděl jsem, že to nebude snadné. Ale postupně přicházeli sponzoři a partneři, díky čemuž jsme teď v úplně nových, skvělých prostorech,“ prozradil Závoda.

A asi není třeba dodávat, že když si tenhle chlap něco usmyslí, tak udělá vše pro to, aby toho dosáhl. Zároveň ale nezapomíná ani na ty, kteří mu v jeho cestě pomáhají. Řeč je třeba i o organizaci IAF, která se na rozdíl od jiných rozhodla zaměřit ne na profíky, tedy tu špičku ledovce, ale základy, tedy amatéry.

„IAF dělá spoustu skvělých projektů, reality show, Streetfighter, teď se spojila s MMAA, což je myslím dalším krok správným směrem. Amatéři tak dostávají řadu možností se vyzápasit, ukázat se. Mě také Streetfighter otevřel dveře, zapsali jsme se i jako MMA Brothers Gym do povědomí. Já třeba i díky tomu pak dostal šanci bojovat s Reissingerem a šanci využil,“ dodává Závoda.

David Závoda a Jevgenij Orlov se hecovali již na tiskové konferenci před závody, která proběhla minulý týden. „Vím, že si ze mě dělá srandu, ale to si dělali všichni. Beru to v pohodě, nemám s tím problém. Všichni se mi smáli a podívej se, kde jsem teď. Po pouhých pěti letech v tomto sportu. Jdu ho zbít,“ řekl Závoda, čtyřiatřicetiletý šéf poděbradského Brothers Gymu.

„Hmmmm, ok,“ pousmál se kamenným výrazem jeho o rok mladší rival narozený v Rusku, ale později soutěžící na mezinárodní scéně pod ukrajinskou vlajkou. „Zatímco pro něj je to strop kariéry, pro mě je to jen jeden z mnoha soupeřů,“ dodal netečně 120kilový obr, který reprezentoval vlast svých rodičů v řecko-římském zápase na olympijských hrách v Londýně 2012.

„Kvůli tomu z něj opravdu respekt nemám. Vždyť to bylo před deseti lety,“ nenechal se vyvést ze svého klidu ani Závoda.

Galavečer IAF 5: The King Of Pilsen se uskuteční v pátek 17. června v plzeňské hale TJ Lokomotiva.

Připraveno ve spolupráci s organizací IAF.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných