Nejlepší umístění na evropském šampionátu v historii. České baseballové reprezentantky slaví

06. 08. 202219:15
Nejlepší umístění na evropském šampionátu v historii. České baseballové reprezentantky slaví
foto: Glenn Gervot/České baseballové reprezentantky

Baseballistky si na Mistrovství Evropy ve Francii zahrály o zlaté medaile. Ve skupině sice dokázaly domácí tým poradit, ve finále s ním už neporadily a prohrály 3:13. Francie tak obhájila evropský titul.

„Dnes to byl nejtěžší zápas ze všech, které jsme tady hrály. Už na nás byla cítit únava, bylo velké vedro a Francouzky si šly tvrdě za vítězstvím. Ale byl to skvělý turnaj, měly jsme tady skvělý tým a skvělou partou,“ říká v tiskové zprávě nadhazovačka finálového zápasu Tereza Stejspalová.

Češky nemusí být i přes finálovou porážku vůbec zklamané. Oproti minulém Mistrovství Evropy si o příčku polepšily, a navíc dokázaly ve skupině dvakrát zvítězit, když porazily žebříčkově lépe postavené reprezentace Francie a Nizozemska.

Předseda ČBA Petr Ditrich byl spokojený už před zápasem. „Je to obrovské a strašně příjemné překvapení. Baseballistky přepsaly dějiny tohoto sportu,“ uvedl Ditrich.

Do Francie přijeli české hráčky povzbudit také fanoušci. I ti byly s výsledkem spokojeni. Jedním z nich byl dlouholetý hráč baseballu a softballu a bývalý reprezentant Patrik Kolkus, který měl v týmu dceru a manželku.

„Mrzí mě, že holky nevyhrály, strašně jsem jim to přál. Ale je potřeba říct, že po prvním nevydařeném utkání se neuvěřitelně zvedly a získaly stříbrné medaile, což je historicky nejlepší výsledek. Takže já jsem strašně šťastný,“ uvedl Kolkus.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných