PODCAST: Závodník Oliver König musel obětovat vše

20. 12. 202214:20
PODCAST: Závodník Oliver König musel obětovat vše
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Oliver König

PODCAST: Oliver König je bezesporu jednou z největších sportovních osobností hlavního města. V podcastu PrahaIN.cz SPORT BACKSTAGE MARKA REJMANA se rozpovídal nejen o svých začátcích, ale také o tom, jak vypadá sezóna mezi elitními závodníky superbiků.

Oliver König začal se závoděním před deseti lety. 

„Jako vždy to šlo ze mne. Ať už to bylo to, že jsem se posadil na motorku nebo si později zkusil první závody. Bylo to o mně, od táty jsem měl inspiraci, protože motorky miluje. Koukali jsme se na Rossiho, dodnes si pamatuji Laguna Seca 2008, jak jsme se na to spolu koukali. Tímhle mi k tomu dával popudy, aniž by si to uvědomil. Já jsem měl štěstí, že mi to rodiče umožnili. Táta pro to dělal maximum do té doby, kdy to šlo,“ řekl na téma začátků na motorce pražský rodák v podcastu PrahaIN.cz SPORT BACKSTAGE MARKA REJMANA.

Oliver König je velmi mladý sportovec.

Teprve letos v březnu oslavil dvacítku. Krátce po oslavě narozenin se udál historický moment - König odcestoval na MS superbiků a stal se prvním závodníkem, který přestoupil z nejslabší kubatury do nejsilnější v rámci zmiňovaného mistrovství.

Vše v novém týmu ORELAC Racing ze Španělska.

První sezóna mezi elitou 

„Jsem soutěživý a samozřejmě jsem cíl měl. Mám vzor Valentina Rossiho. Určitě jsem se chtěl dostat do MotoGP. Ale v životě by mě nenapadlo, že bych se vůbec dostal do superbiku. Je to neuvěřitelné, jak se z malého snu postupnými krůčky došlo až na to, že jsem odjel celou sezónu superbiků,“ netají se závodník.

To nejlepší na konec, říká se. To platilo u Königa na MS superbiků. V posledním závodě sezóny v Austrálii dojel na 14. místě, což je jeho maximum na MS. Z pozice nováčka vybojoval tři body a povedlo se mu dokončit kompletně všechny hlavní závody.

Celkově bral 27. flek. 

„Už tam nejsou jen ty mladé pušky, ale pěkně vyježdění kluci. Ze začátku jsem se trochu plácal, hlavně fyzicky. Příprava nebyla taková, jakou jsem si představoval. Bylo tam zranění, nemohl jsem trénovat. Ze začátku jsem měl problém dojíždět ty závody. Musel jsem v posilovně hodně dřít na fyzičce, teď jsem v dobré formě. Musel jsem tomu obětovat všechno. Ale vůbec mi to nevadí, plním si sen, obětuji cokoliv,“ říká König v SPORT BACKSTAGE MARKA REJMANA 

Plány?

Momentálně není stoprocentně jisté, že pražský rodák bude nadále působit v týmu ORELAC racing. Nicméně je to velmi pravděpodobné, König se připravuje na další sezónu.

„Můžu říct, že jednáme jenom s ORELACEM. Jednali jsme i s MIE racing, ale upřímně, ani by se mi tam nechtělo. Chtěl bych zůstat v ORELACU, ať už kvůli tomu, že je to Kawasaki, ale je to i skvělý tým. Jednáme pouze s nimi. Nemáme to zatím rozhodnuté, ale připravuji se tak, jako bych za ně měl příští rok jet.“

Vánoce stráví jezdec standardně doma. 

„V prosinci chci být hlavně doma. Do listopadu jsem byl celý rok pryč. Chci chodit na motokros, trénovat, chodit do posilovny, plavat, běhat. Pak od ledna bych chtěl jet do Španělska za teplem... jezdit.“

Mnohem více v novém podcastu pod hlavičkou PrahaIN.cz SPORT BACKSTAGE MARKA REJMANA.

Marek Rejman. Zdroj: PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných