Pověry okolo golfu jsou prý směšné, už dávno není sportem jen pro miliardáře

29. 04. 202420:10
Pověry okolo golfu jsou prý směšné, už dávno není sportem jen pro miliardáře
foto: Bob Asher, Prahain.cz/Golfové hřiště na Rohanském ostrově

ROZHOVOR: Golfový areál na Rohanském ostrově odstartoval novou sezonu a je už v plném provozu. Ve všední dny i o víkendech se na hřišti střídají desítky hráčů a obdivovatelů tohoto sportu. „V Praze hraje golf už patnáct let běžná střední třída, už dávno není výsadou miliardářů,“ řekl redakci PrahaIN.cz Andrej Halada z golfového klubu.

Golfový areál představuje na Rohanském ostrově příjemnou oázu pro lidi. Je pravidelným cílem nejen hráčů golfu, ale široké veřejnosti včetně rodin s dětmi.

„Obraz golfu je standardně stereotypní v tom, že většina lidí se domnívá, že je to hra pro bohatší část společnosti. Golf v určité podobě v České republice už víc než patnáct let hraje střední třída. Samozřejmě jsou mezi hráči lidé z vyšší a nejvyšší třídy. Ale v Praze a ve středních Čechách hraje golf běžná střední třída. V České republice je v současné době padesát tisíc golfistů a jejich počet každý rok roste,“ řekl redakci PrahaIN.cz Andrej Halada.

Golfové hřiště Praha 8Golfová sezóna už začala naplno. Foto: PrahaIN.cz

Na golfovém greenu na Rohanském ostrově najdou prostor úplní začátečníci i zkušení hráči. Hrát mohou z kobercových rohoží i trávy, putting a chipping green či bunker play. Na místě je půjčovna golfových holí. Cvičné golfové areály v Praze plní důležitou úlohu při popularizaci golfu. Právě na cvičných hřištích tak začíná velké množství nových hráčů.

„Pro střední třídu jsou určeny přesně tyto areály. Jsou totiž dobrou vstupní branou do golfu. Dobré je, že hřiště na Rohanu leží v otevřeném prostoru. Lidé na něj už z dálky dobře vidí. Každý se tak může přesvědčit o tom, že golf může začít hrát skutečně každý,“ řekl naší redakci Halada.

 Golfové hřiště Praha 8Golfová sezóna už začala naplno. Foto: PrahaIN.cz

V této souvislosti prohlásil, že zdejší hřiště plní svoji úlohu velmi dobře. Mimo jiné i proto, že působí otevřeným a přívětivým dojmem. Řeka, která teče nedaleko, tady navíc dotváří pohodové prostředí, to je velmi důležité. Když někdo začíná a přijede na velké a známé golfiště, tak se tam zpočátku nemusí cítit moc dobře. Tady si v klidu může půjčit hůl, začne odpalovat a nemusí k tomu vůbec nic potřebovat. Vůbec nezáleží na tom, zda mu to půjde, nebo nepůjde, zda se trefí do míčku,“ dodal v rozhovoru.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných