Superstar MMA Martina Jindrová pro PrahaIN.cz: Demolice, úspěch a další výzva

08. 07. 202212:27
Superstar MMA Martina Jindrová pro PrahaIN.cz: Demolice, úspěch a další výzva
foto: PFL MMA (jako ostatní v článku)/Martina Jindrová

ROZHOVOR V pátek po půlnoci českého času si poradila s Kazaškou Zamzagul Fayzallanovovou, o čtyřiadvacet hodin později už odpovídala na otázky z Kostariky, kam vyrazila s o rok mladší sestrou Romanou Silovskou. Oslavit triumf a načerpat energii před přípravou na 19. srpna, kdy se v Londýně utká v semifinále letošní sezony PFL MMA s hvězdnou Američankou Kaylou Harrisonovou.

Jak sis zápas užila, a byla nervozita s ohledem na důležitost?

Tentokrát jsem právě vůbec nervózní nebyla, nejspíše proto, že jsem si fakt hodně věřila. Už od konce přípravy jsem cítila, že vyhraji. A když jsem vlezla do klece, ten pocit tam byl stále. Plánem bylo na ni tlačit, využívat svých předností, a to fungovalo na jedničku, viděla jsem hned po prvním high-kicku (kop na hlavu), že ji nechutná, že se bojí inkasovat údery, přesně, jak jsme si říkali. Chtěla jsem to ukončit v prvním kole a to vyšlo, vše do sebe zapadlo, takže paráda. Jsem za to opravdu šťastná.

Jak důležitá byla podpora sestry?

Byla jsem strašně ráda, že se mnou jela, byly jsme spolu na pokoji, bavily se, což mi vyhovuje, protože jsem neměla vůbec čas přemýšlet nad zápasem. Je to lepší, než když jsi na pokoji sám a máš spoustu času nad vším přemýšlet. Určitě mi její přítomnost pomohla, jsem ráda, že u toho zápasu byla. Jsem ráda, že mohla být u mého vítězství.

Budeš už na dovolené v Kostarice přemýšlet nad Kaylou Harrisonovou a třeba už sledovat její zápasy?

Dorazili jsme sem v půl desáté večer (den po zápase), řešili jsme ubytování a celkově je to tady s internetem trošku těžší, takže určitě ji studovat nebudu. Každopádně v hlavě ji samozřejmě mám, přemýšlím, vymýšlím, co by na ni mohlo fungovat, ale pořádně ji budu načítat, až začnu s přípravou společně s trenéry. Určitě najdeme něco, na čem by se dalo pracovat, nějakou slabinu určitě najdeme. Nikdo není bezchybný, neporazitelný. Na tenhle zápas se strašně těším, je to pro mě obrovská výzva. Budu mít velkou podporu, tak snad to vyjde.

Jaká je Kayla na první dojem?

Přijde mi, že je hodně arogantní, všichni kolem ní běhají, udělají vše, co ji vidí na očích, nebo co si řekne, a to se mi nelíbí. Na staredownu to možná vypadalo trochu jinak, ale ten byl ovlivněný našimi předchozími zápasy, obě jsme měly radost, že jsme vyhrály a postoupily, bylo to náročné pro nás obě takto krátce po zápasech. Takže proto ty úsměvy a veselá nálada, na tyhle staredowny hned po zápasech se naladit třeba i bojovně, není úplně snadné. A navíc já to ani moc nemám ráda. Takže ta nálada vyplynula spíše z tohoto, že jsme do toho byly vlastně trošku natlačené a že se nám ani jedné moc nechtělo. Jinak si o ní myslím, že je namyšlená a arogantní a chci ji porazit. (smích)

Věříš si na ni? Dokážeš si po těch letech v bojových sportech nastavit hlavu tak, aby tě takové velké jméno „nesežralo“?

Už když jsem vyhrála, tak jsem si to začala propočítávat a první co mi blesklo hlavou, tak to, že budu mít asi Kaylu, protože Ukrajinka měla jen šest bodů, u Larissy Pachecové jsem čekala, že dá zase knockout v prvním kole a bude mít dvanáct bodů, takže to vyjde na mě a na Kaylu, de facto jsme na sebe nakonec vlastně těmi výsledky zbyly (Pachecová základní část vyhrála, Harrisonová na druhém místě získala devět bodů stejně jako Jindrová, čtvrtá Ukrajinka Olena Kolesniková pak brala bodů šest, v semifinále na sebe pak jdou první proti čtvrté a druhá proti třetí).

Zezačátku jsem z toho radost neměla, byla jsem z toho vlastně trochu vyděšená, pak jsme se o tom ale všichni pobavili a vyšlo nám z toho, že to nakonec bude možná lepší soupeřka než Larissa, která je nyní v obrovské formě a byla by pro mě daleko více nebezpečná. Je to pro mě obrovská výzva, věřím, že hlavu budu mít nastavenou dobře, protože se po těch třech výhrách cítím stále lépe, sebevědoměji. Myslím, že si budu i proti Kayle věřit.

Už poděkoval David Limberský za reklamu (jeho dres na vyhlášení výsledků)? A nevadilo to šéfovi PFL Reyi Sefovi, chvíli to tak vypadalo, že ti na toto téma něco říká?

S Limbou (Limberským) jsem včera už mluvila, doma něco slavili, vlastně ani nevím, zda moje vítězství, nebo něco jiného, nebo obojí dohromady. Ale mluvili jsme spolu, jsme domluvení, že když to celé vyhraju, tak si mě vezme. (smích) Byl rád, potěšilo ho to, chtěl také to video, které si pak dával na Instagram, takže si myslím, že se tohle povedlo. Co se týče Reye, ten nechtěl, abych na sobě měla ten dres při pozápasovém rozhovoru v kleci, takže jsem se s ním domluvila na tom, že si ho mohu při vyhlášení nechat a poté jsem přes něj hodila tričko PFL.

A kdy se vracíš z dovolené se sestrou vstříc každodenním starostem?

Jsme tu do neděle, takže od pondělí 11. července už budu v České republice a připravena se chystat na Kaylu.

Připraveno ve spolupráci s organizací IAF. PrahaIN.cz je mediálním partnerem.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných