foto: PrahaIN.cz/Pláž, ilustrační foto
„Paní doktorko, co si na to mám dát, když nemám Panthenol?“ Touto větou oslovila praktickou lékařku v Praze její pacientka. Naše redakce měla možnost hovořit s oběma ženami v úterý. Úraz, k němuž došlo v neděli, přitom lze označit za kuriózní.
Vzhledem k extrémním teplotám, jež panují v Turecku, konkrétně v Antalyi, se však není čemu divit. Žena šla bosa ze svého lehátka k moři, měla to přibližně osmdesát metrů. Během této doby jí nedošlo, jakou sílu sluneční svit má.
„O víkendu zde bylo asi čtyřicet ve stínu. Ještě kolem desáté večer byla teplota mírně pod třicet,“ řekla naší redakci Lída Skoupá.
„V pondělí jsem šla na pláž a hned po pár krocích jsem cítila, že je ten písek strašně horký, bodal mě. Protože jsem nepřemýšlela hlavou, snažila jsem se doběhnout do vody. S každým dalším krokem to bylo horší a horší, nakonec jsem skákala po levé noze, jelikož na pravé jsem si ještě navíc pohnula s kotníkem a nemohla jsem došlápnout,“ doplnila.
Pláž v Turecku. Foto: PrahaIN.cz
Bolest byla veliká
Slaná voda na podrážené chodidlo prý navíc nebyla tím pravým receptem. „To jsem si myslela, že omdlím. Prostě sůl do ran. Chodidla mám úplně napadrť, mám strupy, takže nemůžu chodit a jsem jako mrzák,“ povzdechla si s tím, že aktuálně je v Turecku kolem třiatřiceti stupňů, ale od pátku by měly teploty vyrůst opět ke čtyřicítce.
„Volala jsem s paní doktorkou, protože tu nemám vůbec nic. Nechtěla po telefonu nic radit, ale řekla, ať vyhledám hotelového lékaře,“ doplnila turistka domácí cestovní kanceláře.
PrahaIN.cz měla možnost hovořit také s její praktickou lékařkou. Byla to totiž právě ona, kdo nás na úraz upozornil.
„Chtěla jsem, aby si lidé dávali pozor. Teplota písku může být ve chvíli, kdy do něj pere celý den slunce, abnormálně vysoká a pro bosé nohy nebezpečná,“ uvedla.