Golfista na Zbraslavi ustřelil při špatném odpalu spoluhráči varle

05. 07. 202405:26
Golfista na Zbraslavi ustřelil při špatném odpalu spoluhráči varle
foto: Jan Holoubek, PrahaIN.cz/Prague City Golf

Ač to zní komicky, k uvedenému zranění došlo před několika dny na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi. Postiženým byl padesátiletý Petr K. Při odpalu z vysoké trávy, z takzvaného rafu, navedl jeho spoluhráč špatně hůl.

Zná to asi každý rekreační golfista. Namísto rovného odletu se míček vydal v plné rychlosti do pravého úhlu. „Kde jsem hledal svůj míček já a myslel jsem v tu chvíli, že omdlím,“ svěřil se Petr K.

Šok vystřídala bolest, ale protože to prý na recepci bylo ještě několik set metrů, oba dohráli.

„Ačkoli jsem předtím potřeboval na záchod, okamžitě mě to přešlo,“ doplnil s tím, že asi deset minut po kuriózním úrazu zvracel. „Trochu se mi ulevilo, ale děsně to pořád bolelo. Jak když vás někdo kopne ostrou botou. Doma jsem si sundal kraťasy a málem jsem omdlel podruhé,“ řekl Petr K.

Jeho varle bylo barevné a výrazně zvětšené.

Pohled na hřiště. Foto: PrahaIN.cz

„Jako každý posera, hned jsem volal na pohotovost, co mám dělat. Ptali se mě na kýlu, ale tu jsem neprodělal. Sestřička mi nechtěla věřit, jak k tomu došlo. Když vše pochopila, tak se zasmála, že nepůjde určitě o nic vážného, ale navedla mě na urologii, kam jsem opravdu zajel. Měl jsem normální strach. Lékař mi to prohmatal, a to byla také obrovská bolest. Použil při tom nějaké odborné výrazy a nejvíc mě zaskočilo, když se zeptal, jestli ještě plánuju potomky. Pochopil jsem asi po minutě, že si dělá srandu. Po pár dnech mě to ještě bolelo, ale už se to dostávalo do stabilizovaného stavu. Abych řekl, na funkci to vliv nemělo a snad mít nebude,“ doplnil Petr K. se smíchem.

Lékař mu na pohotovosti řekl, že „ustřelené varle“ skutečně ještě neviděl.

Petr K., byť je jeho handicap kolem dvanácti, radí především začínajícím hráčům, aby byli opatrní.

„Golf je o citu. Můžete tím míčkem ublížit nebo zranit. Dostat odpal do oka, to ani nedomýšlím,“ uvedl s tím, že tento víkend už je znovu připravený na hřiště.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných