Kokain je v politice zcela běžný, uvedl známý rapper

01. 08. 202311:14
Kokain je v politice zcela běžný, uvedl známý rapper
foto: Wikimedia Commons, pro volené užití/Kokain, ilustrační foto

Na internetu a také v médiích se v současné době řeší primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Na sítích se totiž objevila fotografie, kde se Vaňková nachází v blízkosti bílého prášku připraveného na displeji telefonu.

Mobilní telefon s bílými „lajnami“ drží její stranický kolega Robert Kerndl. Neznámá ruka na fotografii pak podává ruličku. Na internetu se tento snímek objevil už o víkendu a několik členů ODS uvádělo, že se jedná o fotomontáž.

To nejprve uvedla i primátorka. Ta ale později v rozhovoru pro TV Nova připustila, že by se mohlo jednat o pravou fotku.

„Včera jsem se vyjádřila tak, že ta fotografie je fotomontáž, protože jsme si ani já, ani kolega nebyli schopni vzpomenout na situaci, která by mohla být na ní zaznamenána. Byla jsem stoprocentně přesvědčená, že k takové situaci dojít nemohlo. Nicméně ve večerních hodinách mi kolega volal a řekl mi, že je možné, že před dvěma či třemi lety mohla podobná fotografie vzniknout,“ řekla pro TV Nova Vaňková.

Dále také uvedla, že snímek musel být zesvětlen, k situaci mohlo dojít v nočních hodinách, ale konkrétní situaci si vybavit nedokáže.

Pro stejnou televizi také přiznala, že si čas od času dopřeje HHC, což je na českém trhu relativně stále novinka - jedná se hexahydrokanabinol. Podle zkušeností několika uživatelů má velmi podobné účinky jako klasická marihuana, nicméně test na drogy prý po jejím požití nic nezjistí.

Vaňková je prý připravena nést za své chování politickou odpovědnost.

Například člen brněnské ODS, který byl na internetu (Facebook i Twitter) přesvědčen, že se jedná o fotomontáž, se později za svá nekompromisní vyjádření omluvil.

„Fotka je samozřejmě dodatečně upravovaná, spousta věcí na ní nesedí - barvy, světla, přechody, pixely... Ale pokud jsem někoho uvedl v omyl, tak se omlouvám. Byl jsem ujištěn, že pořízená být nemohla. Chyboval jsem, omlouvám se. Bohužel jsem si to neměl jak lépe ověřit,“ uvedl na Twitteru.

Jak už to bývá, k celé věci se začala vyjadřovat celá řada politiků.

Redakci ovšem zaujalo vyjádření člověka z jiné sféry. Mluvíme o rapperovi Jamesi Coleovi.

Ten se v současné době se svou deklarací Charta 420 (psali jsme ZDE) snaží o prosazení dekriminalizace konopí. O legislativním návrhu národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila by se mělo hlasovat v tomto roce..

„Rekreační užívání látek jako kokain je velmi rozšířené. V politice je to velmi běžná droga. Má jistě svoje rizika, ale nemá smysl z toho dělat žádnou kauzu, protože je to opravdu masivně rozšířené. Naopak to nemá být kriminalizováno, stejně jako klasické konopí a další kanabinoidy. Válka proti drogám nikam nevede,“ uvedl.  Jednalo se o citaci brněnského politika Matěje Hollana.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných