Lékař dal výpověď. „Tak absurdní důvod jsem neviděl,“ reagoval nadřízený

07. 11. 202310:03
Lékař dal výpověď. „Tak absurdní důvod jsem neviděl,“ reagoval nadřízený
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Lékař, ilustrační foto

PrahaIN.cz měla možnost hovořit se členem dozorčí rady významného zdravotnického holdingu. Jednání nejvyššího orgánu proběhlo na konci října. S dotyčným manažerem jsme původně řešili platy lékařů.

Nakonec nás upozornil na paradox, který mu podle jeho slov „doteď zvoní v uších“ a který se stal v nejmenované okresní nemocnici.

Přibližně šestatřicetiletý lékař zde pracoval na traumatologii, poté na chirurgii. Jeho jméno redakce zná. Vzhledem k profesi bylo samozřejmé, že musel pravidelně sloužit. Nakonec však tento lékař odešel.

Důvody byly podle našeho zdroje natolik absurdní, že se dostaly až na zmíněnou dozorčí radu holdingu.

„Pan doktor šel prvně za primářem a řekl mu, že mu nevyhovuje počet nočních směn. Že se potřebuje vyspat, aby byl fit. Jeho nadřízený se mu snažil vyhovět a společně dali dohromady nový rozpis. Za další měsíc se situace opakovala. To už pan primář zbystřil, protože se mu něco nezdálo. Kolegy se zeptal, jak přesně si představuje noční služby. On mu se zcela vážnou tváří odpověděl, že si je představuje jako doma. Primář na něho koukal a řekl, že to musí ještě vydržet, že počet nočních pacientů neurčuje on, ale situace,“ přiblížil muž pozadí dozorčí rady.

Výjimečný případ

„O týden později, to už hovoříme o letošním září, mladý pan doktor přišel znovu za primářem a v ruce měl sepsanou výpověď. Když se ho zeptal na pravý důvod, dotyčný odpověděl, že nemůže překonat, aby ho za noc tolikrát budili. Primář stále nechápal, ale neměl už prý sílu podstupovat tuto nicneříkající debatu. Nakonec chtěl přeci jenom vědět, jestli už nemá lékař jiné místo za větší peníze. Ten reagoval, že nemá, ale že to vidí někde na obvod. Tam se prý nevstává a není tam takový stres a napětí.“

Podle našeho zdroje z dozorčí rady jde ovšem o ojedinělý případ. Takto kuriózní výpovědi se podle něj nestávají.

„Sám jsem lékař a prošel jsem si praxí, takže vím, co se sluší a patří. Takový důvod jsem za celou kariéru neviděl. Někteří lidé si pletou pojmy. Práce lékaře je poslání. Kdo to nechápe, opravdu nemá v oboru co dělat,“ dodal pro PrahaIN.cz.

Ještě závěrem jsme chtěli znát výši platu odcházejícího lékaře. „Přesnou sumu samozřejmě znám, ale vzhledem k postupu ji neprozradím. Nešla ale pod 75.000 korun v základu,“ dodal.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných