foto: Se svolením Nemocnice Na Homolce/Prof. Josef Vymazal, primář RDG oddělení a ředitel Nemocnice Na Homolce MUDr. Petr Polouček, MBA
Oddělení radiodiagnostiky v Nemocnici Na Homolce dnes slavnostně uvedlo do provozu nový CT skener. Ten nabídne nové klinické aplikace, a tedy zlepšení diagnostických možností. Také se krátí čekací doba na vyšetření, kterých se zde v loňském roce provedlo 15 tisíc.
„Jen za poslední čtyři roky jsme investovali do přístrojového vybavení Nemocnice Na Homolce z vlastních zdrojů 471 milionů korun a z dotací a darů 39 milionů korun, celkem tedy 510 milionů korun. Těší mě, že můžeme našim pacientům opět nabídnout možnost modernější a přesnější diagnostiky, která tvoří jeden z hlavních medicínských programů Nemocnice Na Homolce,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel nemocnice Petr Polouček.
Dále dodává, že organizačními a provozními změnami se výrazně zkrátily termíny diagnostických vyšetření.
Foto: Nový CT skener. Autor: Se svolením Nemocnice Na Homolce.
„Dle mých informací, podobným typem skeneru disponují i některá další zdravotnická zařízení v ČR. Čekací doba na vyšetření CT je v Nemocnici Na Homolce v závislosti na diagnóze buď ihned nebo v řádu dní až týdnů,“ uvedla pro PrahaIN.cz tisková mluvčí Nemocnice Na Homolce Martina Dostálová.
První pacienti prý byli vyšetřeni již dnes.
Nový typ CT Somatom Force vylepšuje vyšetřovací proces a maximálně se přizpůsobuje potřebám pacienta.
Je vybaven dvěma rentgenovými trubicemi (Doual-Source), které umožňují vyšší rychlost snímkování a rychlejší výsledek.
Psali jsme
Pacienti Nemocnice Na Homolce budou moci využít nejmodernějšího sálu v České republice s angiografickým systémem. Kardiovaskulární centrum této…
„Díky vylepšené technologii 4D, která dokáže zaznamenat i vnitřní pohyb, je nyní možné zobrazovat i takové orgány, které se touto metodou obtížně diagnostikovaly. Je to např. pohybující se srdce a koronární tepny, které bude možné tímto novým typem skeneru vyšetřovat bez použití léků na zpomalení srdečního rytmu, a současně s menší radiační zátěží,“ vysvětluje primář radiodiagnostického oddělení Josef Vymazal.
Kratší čas vyšetření prý lépe vyhovuje i lidem s obtížemi zadržet dech, nebo nespolupracujícím pacientům, jako jsou třeba pacienti v bezvědomí.
S novým skenerem se také snižuje množství aplikované jodové kontrastní látky, což je výhoda zejména pro pacienty s poruchami funkce ledvin.
Součástí nového přístroje je i upevňovací otočný systém, který imobilním pacientům nebo seniorům poskytuje bezpečnou oporu.