Seniorské linky se osvědčily. Praha 8 v nich bude pokračovat

09. 02. 202207:35
Seniorské linky se osvědčily. Praha 8 v nich bude pokračovat
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz /Seniorské linky budou pokračovat

Seniorské linky, které byly zřízeny v souvislosti s pandemií, budou pokračovat. Praha 8 ocenila jejich úspěch a pokračování podpořila.

Linka ale neřeší pouze věci týkající se koronaviru. Čísla jsou stále vytížená a objevují se také dotazy, jež se týkají běžného života.

Pomáhají například vyřešit možnosti přepravy imobilních občanů. Fungují také jako podpora osamělých při těžké životní situaci.

Za poslední dva měsíce minulého roku využilo seniorské linky více než tři sta občanů městské části Praha 8.

„Protože se ukázalo, že je to velmi užitečný nástroj pro komunikaci se seniory, ale často také s jejich blízkými rodinnými příslušníky, tak jsme se rozhodli, že tu seniorskou linku zachováme a slouží nám tady od roku 2020 de facto nepřetržitě. Myslím si, že podle počtu volajících a také podle počtu položených dotazů se to ukázalo jako velmi prozíravé řešení. Nejenom v tom počátku, ale i po celou tu dobu, co je seniorská linka v provozu,“ zmínila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Méně hovorů, závažnější témata

Dle Ludkové telefonátů ubývá. Jenže přibyla závažnost témat.

„Jsou to například otázky po možnosti pomoci vytištění certifikátu, ale samozřejmě je to i celá řada dalších otázek, které se týkají jednak života seniorů, ale obecně i například veřejných prostranství. Jsou to dotazy po sociálních službách, pomoc s dojednáním pečovatelské služby, velmi často se rodiny ptají po možnosti mobilního očkovacího týmu nebo pomoc s dopravou imobilního občana, čili ta škála těch otázek je opravdu velmi pestrá,“ dodala.

Čísla 601 263 294 a 601 263 292 jsou k dispozici každý všední den od 9 do 16 hodin.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných