Válek věří, že povinné nošení respirátorů se nevrátí

18. 04. 202213:10
Válek věří, že povinné nošení respirátorů se nevrátí
foto: Hans Štembera, PrahaIN.cz/Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Vláda počítá s podzimní vlnou pandemie. Bojovat proti ní bude další kampaní, která vybízí lidi k očkování. K situaci se vyjádřil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Celou situaci vidí Válek (TOP 09) zatím pozitivně. V současné době leží s covidem hospitalizovaných 1043 osob. V Praze bylo za posledních 7 dní potvrzeno 4447 nakažených osob. V plánu je kampaň, která cílí na očkování ohrožených skupin.

„Věřím, že nebude nutné zavést respirátory jako povinné. Jsem přesvědčený, že proočkování rizikových skupin a smysluplné dobrovolné nošení respirátorů povedou k tomu, že nebude potřeba zavádět žádná restriktivní opatření či příkazy,“ uvedl Válek pro Lidovky.

To, že už nemusíme nosit respirátory, podle něj ale neznamená, že by byl covid pryč.

„Každý den zabíjí zbytečně deset až dvacet lidí,“ řekl Válek a doplnil, že jde o lidi, kteří se nenechali očkovat, odmítli posilující dávku, nebo o seniory.

Upozornil také na to, že po každé dávce vakcíny vydrží protilátka jen určitou dobu. Očkování proti covidu by tak měli lidé vnímat stejně jako proti chřipkám, na to by se mělo chodit jednou ročně.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných