87letá seniorka šla žádat o brigádu do Tesca. Marně

14. 06. 202305:22
87letá seniorka šla žádat o brigádu do Tesca. Marně
foto: Pixabay.com license/Senior, ilustrační foto

Na server PrahaIN.cz se obrátila příbuzná jednoho z redaktorů. Sdělila nám příběh své kolegyně, bývalé zdravotnice, která ani v pokročilém věku nezahálí. Ačkoli se narodila v roce 1936, doteď je velmi vitální.

Pracuje na zahradě, dvakrát týdně chodí cvičit do Sokola s partou z nemocnice. Ženy se spolu znají bezmála šedesát let. Kromě toho se stará o vnoučata, netrpí ničím jiným než klasickými příznaky staří. Myslí jí to, chce být prospěšná.

A rozhodně nechce „čumět doma z okna“, jak nám řekla, když jsme se jí po vzájemné dohodě ozvali.

Její příběh by mohl být jistým vodítkem, ale i mementem současné doby.

Paní Zdena si přitom na peníze nestěžuje. „Manžel zemřel před sedmi lety, jsem sama, mám dvě dcery a čtyři vnoučata, žiju úplně normálně. Nestěžovala jsem si za komunistů, ale ani dneska. Jen jsem chtěl být prospěšná,“ uvedla pro PrahaIN.cz.

Vzhledem k tomu, že se „s holkama“, jak svou partu nazývají, pravidelně potkávají na cvičení, řeší, co s dostatkem volného času. Paní Zdena to vyřešila po svém.

Byl to nápad...

„Řekla jsem si, že když nejsem bába nad hrobem, uvařím si, uklidím, umyju okna, proč bych nemohla jít někam na brigádu,“ popisuje pro naši redakci. „A tak jsem se odhodlala a šla do Tesca (ve východních Čechách, pozn. red.), jestli by mě nechtěli vzít. Oni si asi mysleli, že jsem přišla přihlásit vnučku na prázdniny, tak se mě ptali na věk, řekla jsem, že 87. Tak si zase mysleli, že myslím vnučku, že jsem se spletla. Když jsem opakovala, že bych šla pracovat sama, klidně jen pár hodin týdně jako výpomoc třeba se svozem kartónů z prodejny, tak se mi omluvili, ale že mě vzít nemohou,“ podotkla paní Zdena.

Zklamaná prý nebyla.

„Víte co, pro staré lidi je už těžké se pro něco rozhoupat. Když jste mladý, zase tolik nepřemýšlíte, ale mně to bylo tak trochu nepříjemné, jenomže proč bych seděla doma. Chtěla jsem třeba na dvě hodiny dopoledne svozit papíry nebo něco porovnat, ani jsem nevěděla, jak platí,“ doplnila dále.

Jinou práci si prý hledat nebude.

„Tesco je po cestě do Sokola, proto jsem chtěla vyloženě tam, mně se nechce nikam přes město, i když jezdím na kole,“ uzavřela ve svých 87 letech seniorka.

Redakce se s tímto příběhem obrátila rovněž na tiskové oddělení Tesca. To zatím nereagovalo.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných