Byli jsme v mini davu na Malé Straně. Řval: „Bureš za mříže!“

18. 01. 202214:38
Byli jsme v mini davu na Malé Straně. Řval: „Bureš za mříže!“
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz (stejně jako ostatní fotografie v článku)/Protest Chcípl PES

Hnutí Chcípl PES po týdnu opět protestovalo. Na stejném místě jako minule, na pražském Malostranském náměstí. Podle našich odhadů se zde sešlo čtyřicet až padesát lidí. Požadovali vydání bývalého premiéra Andreje Babiše.

Minulý týden se akce ukončila předčasně. Pořadatelé protestu, na kterém se mimo jiné vystupovalo i proti novele krizového zákona, neměli platné povolení.

Chcípl pes Andreje Babiše dlouhodobě kritizuje, ať už kvůli jeho krokům v dobách pandemie či jeho kauzám z minulosti jako je například 'Bečva' nebo 'Čapí hnízdo'.

Poslanci dnes znovu rozhodovali, zda doporučí vydání bývalého premiéra k stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Sněmovně to nakonec imunitní a mandátový výbor doporučil.

Protestanty určitě nepotěšil fakt, že Andrej Babiš je horkým kandidátem na prezidenta České republiky. Dle vypsaných kurzů sázkové kanceláře Tipsport je bývalý premiér největším favoritem. Na vítězství v třetí přímé volbě prezidenta vypsali kurz 2,90.

Dodávka hnutí, která se nacházela na Malostranském náměstí 

Stánek na náměstí. Dle našich odhadů se sešlo zhruba čtyřicet až padesát lidí

Byla zde i možnost podepsat petici proti povinnému očkování

Hnutí se vydalo se Sněmovně. Akce odstartovala v devět hodin ráno

Šéf Hnutí Chcípl PES, Jiří Janeček, kterého redakce PrahaIN.cz vyzpovídala

„Jsme tady dnes proto, abychom podpořili poslance v imunitním výboru, aby vydali Andreje Babiše. Myslím si, že by každý poslanec měl dobrovolně předstoupit před spravedlnost, za předpokladu, že byl vyzván, aby vysvětlil některé své kroky. Je to přeci jen veřejná osoba, která je placená z veřejných financí. Překvapuje nás, že se k tomu sám neodhodlal. Myslíme si, že jakýkoliv poslanec, který má nějaký škraloup, tak by měl předstoupit před policii, a zodpovídat se,“ řekl Janeček.

Na druhou stranu ale přiznal, že příliš nevěří, že by byl vydán. Protože to vypadá, že to je vše domluvené napříč celou sněmovnou. Takový příklad je, když nový ministr zdravotnictví vysoutěžil úplně stejnou firmu, jako firma Andreje Babiše, na dodání antigenních testů,“ popsal pro redakci PrahaIN.cz šéf hnutí Chcípl PES Jiří Janeček.

Hlídající policisté. Akce proběhla v poklidu, bez šarvátek

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných