Češi varují před řeckým hotelem. Něco tak otřesného prý nelze ani popsat

13. 08. 202405:22
2 min. čtení
Češi varují před řeckým hotelem. Něco tak otřesného prý nelze ani popsat
foto: Markéta Grušáková, PrahaIN.cz/Letní dovolená, ilustrační foto

Na server PrahaIN.cz se obrátila žena, která před časem trávila rodinnou dovolenou v řeckém hotelu Rachoni na ostrově Thassos. Redakce na tomto místě v minulosti byla a musíme uznat, že příroda je zde fantastická.

Thassosu se ostatně přezdívá perla Egejského moře. V případě zkušenosti naší čtenářky však zmíněná perla určitě neměla světlou barvu. Její slova, jak jsme si ověřili, nejsou výjimečná. Na zmíněný resort se snáší kritika pravidelně a pravidelně se také opakuje. Pojítkem mezi negativními názory jsou špína, jídlo, kočky a hluk.

„Opravdu nejsem náročný cestovatel, s manželem jsme roky trávili dovolené pod stanem nebo jsme jezdili do míst, odkud to bylo k moři třeba dva kilometry. Jsem zvyklá si pomoci a nestěžovat si, ale toto mě vyloženě rozhodilo. Špína byla všude, ženy na úklid nefungovaly, recepce byla špatná, o jídle a všudypřítomných zvířatech ani nemluvě. Byla to taková kombinace naštvanosti, zoufalství, bezmoci a beznaděje, opravdu to nedoporučuji,“ sdělila Klára K.

Její názor jsme zprvu nechali být, než jsme si všimli pár dnů staré recenze.

Egejské moře. Foto: PrahaIN.cz

Najde se i chvála

Ta se zmíněnému místu věnuje ještě podrobněji. „Na to, že hotel je nový, tak tragédie. Neměli jsme dokonce ani ovladač od klimatizace, takže celou noc na vás foukal studený vzduch, který nešel vypnout. Ráno máte snídani (vajíčko, něco, co vypadá jako slanina, oschlý chleba, máslo, nějaké lupínky do jogurtu), velký výběr nečekejte, takhle je to tu každý den. Přitom vás bude otravovat asi milion vos sedících už na těch tácech s jídlem, protože to nepřikrývají ničím. Na oběd a večeři chodíte na jiný hotel,“ uvedla v srpnu Eliška H. na cestovatelském webu s dodatkem: „Je tu jen malý koš v koupelně, není zde trezor, místo štětky do haj*lu máme jen tyčku, na balkóně chybí zástěny, na pláži mají lidi (zarezervované) lehátka ručníky celý týden. Každý, s kým jsem na hotelu mluvila, tak měl problém, někteří ještě daleko větší,“ popsala.

Totožně negativní postoje se ale objevují i v červencových recenzích na Bookingu, kde má hotel relativně nízké hodnocení 6,5/10. Na Tripadvisorujde o 2,5 hvězdy.

„Veškerý špatný přístup na světě nemůže popsat pobyt v tomto hotelu,“ shrnul bulharský turista v polovině minulého měsíce. „Snídaně a večeře formou bufetu byly hrozné,“ zmínil už vloni cestovatel z Kypru.

Jiní naopak pochválili polohu blízkou moři a krásné počasí.

Hotel jsme kontaktovali, ale do vydání se ke zmíněným názorům nevyjádřil.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy